WiadomośćRemonty dróg powiatowych
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 20 kwietnia 2022 r., godz. 18:22

Remonty dróg powiatowych
Starostwo Powiatowe w Policach wybrało firmę, która wykona remonty cząstkowe nawierzchni dróg powiatowych, m.in. na terenie gminy Dobra. Na ten cel zarezerwowano 1,1 mln złotych.W połowie marca Powiat Policki ogłosił przetarg na wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w 2022 r. Oferty złożyły dwie firmy: STRABAG oraz Data Trans Usługi Sprzętowo-Transportowe Roboty Drogowe. Przetarg wygrała firma STRABAG, która zaproponowała za wykonanie zlecenia kwotę 1.151.899,92 zł. Starostwo podpisało już umowę z wykonawcą.

Wykonawca zobowiązany jest do usuwania uszkodzeń jezdni zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz mogących skutkować szkodami komunikacyjnymi. Ubytki w jezdni mają być uzupełniane masą mineralno-bitumiczną.

Zamówienie obejmuje także drogi powiatowe na terenie gminy Dobra. Są to m.in. ul. Lipowa w Wołczkowie i Szczecińska w Dobrej, drogi Stolec - Rzędziny, Rzędziny - Łęgi - Buk oraz Grzepnica - Płochocin, ul. Na Świdwie w Łęgach, drogi Dobra - Sławoszewo - Bartoszewo oraz Buk - Lubieszyn, ul. Graniczna w Dobrej, drogi Bezrzecze - Wołczkowo, Wąwelnica - Dołuje, Kościno - Dołuje oraz Dołuje - Stobno. Uszkodzenia nawierzchni zostaną także usunięte na drodze z Mierzyna do Stobna.

Remonty będą realizowane do końca 2022 roku.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Ruszyły remonty dróg w gminie Dobra

Remont dróg w gminie DobraŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.8173 )