WiadomośćMarek Rupiński zajął 1. miejsce w Race Around Poland
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 05 sierpnia 2022 r., godz. 13:04

Marek Rupiński zajął 1. miejsce w Race Around Poland
Mieszkaniec Rzędzin w gminie Dobra Marek Rupiński zajął 1. miejsce w Race Around Poland w kategorii semisupported. Sportowiec pokazał niewiarygodną formę kolarską pokonując trasę 3600 km w mniej niż 10 dni.

Race Around Poland to najdłuższy wyścig kolarski w Polsce. Trasa jest jedna i daje każdemu możliwość zmierzenia się ze swoim maksymalnym dystansem. RAP to połączenie dwóch światów - maratonów ze wsparciem i bez wsparcia. Obie opcje są dostępne. Można także jechać solo albo w sztafecie.

Międzynarodowy wyścig ultrakolarski miał swój początek i koniec na Ursynowie w Warszawie. Kilkudziesięcioro kolarzy spróbowało się zmierzyć z 3 dystansami: 900, 1800 i 3600 km.

Na pełnym dystansie 3600 km zwycięzcą w kategorii solo semisupported (zawodnik pokonuje samodzielnie, ale ma wsparcie logistyczne zespołu wsparcia jadącego samochodem) wygrał Marek Rupiński, mieszkaniec Rzędzin, który pokonał trasę w 227 godzin 58 minut i 56 sekund. Bezcenne wsparcie na trasie zapewnili Markowi Piotr Trzciński i Mateusz Piechota. Drugi Krzysztof Fechner dojechał do mety ponad 30 godzin później.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych ultrakolarskich zwycięstw!

Źródło: racearoundpoland.pl

Źródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska