(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 27 lipca 2021 r., godz. 19:14

Sportowy sukces Kamili Hirchy-Żak z Dołuj
Kamila Hirchy-Żak z Dołuj została brązową medalistką Mistrzostw Polski w Narciarstwie Wodnym za Motorówką w slalomie na nartach. To kolejny sukces młodej i utalentowanej mieszkanki gminy Dobra.

Kamila Hirchy-Żak trenuje jazdę na nartach wodnych już od 8 lat. Podczas Mistrzostw Polski w slalomie na nartach wodnych za motorówką, które odbyły się w lipcu 2019 r. w miejscowości Żnin, Kamila była najlepsza w kategorii wiekowej U17. Miesiąc później młoda mieszkanka Dołuj dwukrotnie stawała na najwyższym podium podczas Mistrzostw Polski oraz Grand Prix Pucharu Europy, które odbyły się w miejscowości Szelment w pobliżu Suwałk. Kamila zdobyła złote medale w slalomie na nartach wodnych za wyciągiem.

W dniach 17-18 lipca 2021 r. w Iławie na jeziorze Jeziorak odbyły się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za Motorówką. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach - w skokach oraz slalomie na nartach wodnych. Kamila Hirchy-Żak zdobyła trzecie miejsce w kategorii wiekowej U21 w slalomie na nartach i tym samym została brązową medalistką Mistrzostw Polski.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Kamili!