WiadomośćLiderzy Dostępności Danych Przestrzennych INSPIRE
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 03 marca 2020 r., godz. 21:00

Liderzy Dostępności Danych Przestrzennych INSPIRE - 3. miejsce dla Gminy Dobra
Gmina Dobra po raz kolejny została wyróżniona w plebiscycie "Liderzy Dostępności Danych Przestrzennych INSPIRE". Podobnie jak rok temu, nasza gmina zajęła 3 miejsce pod względem liczby wejść i wyświetleń na portalu mapa.inspirehub.pl.Przejrzysty komunikat dotyczący udostępniania danych tematycznych (w tym planistycznych) jest nie tylko spełnieniem wymogów ustawowych nałożonych na gminy, ale również idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnego społeczeństwa, które oczekuje ułatwień w poruszaniu się w cyfrowym środowisku. Stanowi wartość dodaną dla jednostki - kreuje wizerunek nowoczesnego urzędu, otwartego na potrzeby mieszkańców.

Dzięki liczbie wejść i wyświetleń na portalu mapa.inspirehub.pl, Gmina Dobra zajęła 3 miejsce w plebiscycie "Liderzy Dostępności Danych Przestrzennych INSPIRE". Liczba wejść wyniosła 11.178, a liczba wyświetleń informacji o działkach z dokumentów planistycznych - 15.397.

"To już kolejny raz, gdy zostaliśmy jako gmina wyróżnieni w tym plebiscycie, w zeszłym roku również zajęliśmy 3 miejsce. Dziękujemy Państwu za pomoc w osiągnięciu tego wyniku i gratulujemy pozostałym wyróżnionym gminom" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Gmina Dobra jest jednym z liderów rankingów wśród zachodniopomorskich samorządów. W listopadzie 2018 r. nasza gmina zajęła 1. miejsce wśród 48 gmin wiejskich województwa zachodniopomorskiego w rankingu finansowym jednostek samorządu terytorialnego. W październiku 2018 roku Gmina Dobra zajęła bardzo wysokie 24. miejsce wśród 1555 gmin wiejskich w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów. W listopadzie 2017 r. gmina zajęła 21. miejsce (z 1559 gmin wiejskich) w rankingu Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju. Ranking, uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany był na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS - więcej o rankingu.

Źródła: UG Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Liderzy Dostępności Danych Przestrzennych INSPIRE - 3. miejsce dla Gminy Dobra

Unijne projekty w gminie Dobra: 78,87 mln zł

Gmina Dobra nr 1 w rankingu finansowym

Gmina Dobra 24. gminą w Polsce w rankingu inwestycyjnym

Gmina Dobra 21. gminą wiejską w Polsce

Ranking wydatków inwestycyjnych samorządówŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.6519 )