WiadomośćSportowiec Junior Roku - Jakub Guźlecki
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 29 listopada 2019 r., godz. 12:52

Sportowiec Junior Roku - Jakub Guźlecki
z Mierzyna
12-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki bierze udział w plebiscycie Sportowiec Roku z rejonu szczecińskiego, w kategorii Junior. W tym roku Kuba, uczeń mierzyńskiej podstawówki, zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu. Zdobył też tytuł Długodystansowego Mistrza Polski w windsurfingu.Jakub Guźlecki to utalentowany uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Kuba pierwsze kroki stawiał na optymiście, jednak to deska windsurfingowa stała się jego najlepszym kompanem w żeglarskich zmaganiach. W zeszłym roku, podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu w Pucku, został wicemistrzem Polski w klasie BIC Techno 293. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu młodych windsurfingowców z całej Polski. Kilka miesięcy wcześniej, podczas majówki, Jakub wygrał regaty windsurfingowe w klasie BIC Techno podczas zgrupowania w Osieku na Jeziorze Kałębie. W tym roku Jakub został nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina - w dwóch kategoriach: Nagroda kota Umbriagi oraz Młody Żeglarz Roku.

Jakub dwukrotnie wygrał też regaty żeglarskie, które odbyły się na początku maja i czerwca br. Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie zdobył złote medale podczas Regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej oraz w trakcie międzynarodowych regat International Windsurfing Regatta - Kalisz 2019, które odbyły się na zalewie Szałe. Kuba triumfował też na regatach w Sopocie, Gdańsku i w Pucku.

Pod koniec sierpnia w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Windsurfingu. Po trzech dniach zmagań tytuł Wicemistrza Polski powędrował w ręce Kuby.

Teraz Jakub Guźlecki walczy o tytuł Sportowca Juniora Roku w plebiscycie sportowym "Głosu Szczecińskiego", podczas którego wybrani zostaną najpopularniejsi sportowcy, trenerzy oraz drużyny z rejonu szczecińskiego. Pomóżmy mu zwyciężyć wysyłając SMS na numer 72355 o treści SGC.36 (koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT). Więcej o plebiscycie - tutaj

Trzymamy kciuki za sukces Jakuba!

Mistrzostwa Polski Młodzików w Windsurfingu w Szczecinie:Zobacz artykuły powiązane:

12-letni Jakub z Mierzyna został wicemistrzem Polski

Kolejne żeglarskie sukcesy 12-letniego Jakuba z Mierzyna

Jakub z Mierzyna nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina

11-letni Jakub z Mierzyna wicemistrzem PolskiŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.6225 )