WiadomośćKoncert kwartetu smyczkowego String Girls Band
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 11 listopada 2019 r., godz. 16:10

Koncert kwartetu String Girls Band
W trakcie obchodów Święta Niepodległości w gminie Dobra, w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej wystąpił kwartet smyczkowy String Girls Band. Patriotyczny koncert poprowadził Dariusz Koronczewski.W piątek, 8 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej wystąpił kwartet smyczkowy String Girls Band w składzie Maria Radoszewska, Izabela Lazar, Patrycja Dąbrowska i Natalia Szwarczak.

String Girls Band to zespół, który powstał w 2017 roku z muzycznej pasji czterech absolwentek akademii muzycznych w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Gdańsku. Zespół wykonuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową, w rozmaitych formach i aranżacjach. W swoim dorobku artystycznym zespół może pochwalić się uczestnictwem w wielu prestiżowych wydarzeniach, takich jak: rozdanie nagród architektonicznych Prezydenta Miasta Szczecina w Filharmonii Szczecińskiej, konferencja z okazji 100-lecia Niepodległości dla Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej w Warszawie czy rozdanie uprawnień lekarskich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Koncert z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprowadził Dariusz Koronczewski, wokalista i konferansjer z wieloletnim doświadczeniem. Jako pierwszy w naszym regionie podjął się organizacji i prowadzenia jako mistrz ceremonii tzw. ślubów humanistycznych.

Podczas koncertu mieszkańcy razem z zespołem mogli wspólnie zaśpiewać patriotyczne pieśni, takie jak "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani" czy "Marsz, marsz Polonia".

Poniżej prezentujemy fragmenty koncertu oraz galerię zdjęć.

Koncert kwartetu String Girls Band - 8 listopada 2019 r.:


Koncert kwartetu String Girls Band - 8 listopada 2019 r.:
Zobacz artykuły powiązane:

Teatrzyk Fioretti "Droga do Niepodległości" - wideo
i zdjęcia

Obchody Święta Niepodległości w gminie Dobra
- wideo i zdjęciaŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.6157 )