WiadomośćBiegacze zabrali się za sprzątanie lasów
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 22 października 2019 r., godz. 19:22

Biegacze zabrali się za sprzątanie lasów
Ekipa ExtremE Wolf z gminy Dobra, na fali popularności jaką zdobyła biegami na gołą klatę w Grzepnicy oraz imprezie "Wataha" w Puszczy Wkrzańskiej, postanowiła zabrać się za sprzątanie lasów. W tym celu powołano do życia nowy projekt ekologiczny "Human Waste Zone", który zakłada przemyślaną, szybką i skoordynowaną akcję usuwania śmieci z terenów leśnych.Projekt "Human Waste Zone" zakłada skoordynowaną akcję usuwania śmieci z terenów leśnych. Dwie dotychczasowe akcje, które trwały niecałe 1,5 godziny, pozwoliły zebrać ponad tonę śmieci.

Sprzątanie odbywa się wg stref uzgodnionych z nadleśnictwem oraz firmą recyklingową, która odbiera je i przekazuje dalej w wyznaczone miejsce odbioru. W każdej akcji uczestniczy ok. 50 osób, którym wydawane są rękawice oraz worki. Każda osoba bierze udział z potrzeby własnego sumienia i chęci zmiany świata na lepsze.

Akcje prowadzone są w sposób metodyczny i przemyślany uwalniając za każdym razem jedną z zaśmieconych stref, zmieniając jej kolor z czerwonego na zielony.

"Liczymy, że w przyszłości jesteśmy w stanie dzięki wyszkolonemu wolontariatowi przeprowadzać takie akcje dla 200-300 osób, a biorąc pod uwagę zakładany czas 1,5 godziny jesteśmy w stanie oczyścić las o powierzchni od 8 do 10 km kwadratowych. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie rodziny. Nasze akcje łączą pokolenia uświadamiając potrzebę i poprawę jakości środowiska naturalnego" - zachęca do udziału Daniel Krępa z ExtremE Wolf.

Więcej informacji na Humanwastezone.com lub FB HumanWasteZone, gdzie będzie można przeczytać o następnych planowanych akcjach sprzątania lasów.

Projekt ekologiczny "Human Waste Zone":

Źródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.6085 )