(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 28 sierpnia 2019 r., godz. 08:07

12-letni Jakub z Mierzyna został wicemistrzem Polski
12-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu. Zawody odbyły się w miniony weekend w Szczecinie. Wzięło w nich udział prawie 100 najlepszych zawodników z całej Polski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Jakub Guźlecki to utalentowany uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Kuba pierwsze kroki stawiał na optymiście, jednak to deska windsurfingowa stała się jego najlepszym kompanem w żeglarskich zmaganiach. W zeszłym roku, podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu w Pucku, został wicemistrzem Polski w klasie BIC Techno 293. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu młodych windsurfingowców z całej Polski. Kilka miesięcy wcześniej, podczas majówki, Jakub wygrał regaty windsurfingowe w klasie BIC Techno podczas zgrupowania w Osieku na Jeziorze Kałębie. W tym roku Jakub został nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina - w dwóch kategoriach: Nagroda kota Umbriagi oraz Młody Żeglarz Roku.

Jakub dwukrotnie wygrał też regaty żeglarskie, które odbyły się na początku maja i czerwca br. Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie zdobył złote medale podczas Regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej oraz w trakcie międzynarodowych regat International Windsurfing Regatta - Kalisz 2019, które odbyły się na zalewie Szałe. Kuba triumfował też na regatach w Sopocie, Gdańsku i w Pucku.

W miniony poniedziałek, 26 sierpnia zakończyły się trwające 3 dni Mistrzostwa Polski Młodzików w Windsurfingu. Na zawody, które odbyły się w Szczecinie, przyjechało prawie 100 najlepszych zawodników z całej Polski (Sopot, Gdańsk, Puck, Łeba, Warszawa, Giżycko, Poznań, Kalisz, Mrągowo, Augustów). Województwo zachodniopomorskie reprezentowało tylko trzech zawodników. Po trzech dniach zmagań tytuł Wicemistrza Polski powędrował w ręce Kuby.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Jakuba!