(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
wtorek, 30 kwietnia 2019 r., godz. 07:31

DOBRA PIĄTKA w gminie Dobra - relacja
i zdjęcia
W sobotę, 27 kwietnia w Dobrej odbył się inauguracyjny bieg - DOBRA PIĄTKA. Wzięło w nim udział ok. 350 uczestników, którzy rywalizowali w biegu na 5 km oraz marszu Nordic Walking. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Police.

Wielkie sportowe święto, jakim niewątpliwie była DOBRA PIĄTKA, przyciągnęło wielu mieszkańców. Świetna organizacja i profesjonalne podejście zawodników sprawiły, że impreza przebiegła bez najmniejszych problemów. Nie zawiedli też kibice, którzy dopingowali zawodników wzdłuż trasy oraz na mecie.

Dystans 5 km najszybciej przebiegł Damian Sitarz ze Strzelna. Zawodnikowi z numerem 382 zajęło to niespełna 17 minut (16:26,20). Miejsce drugie zajął Rafał Wilk z Dobrej z czasem 16:47,10, a na pozycji trzeciej zjawił się Kamil Rusek ze Szczecina (16:56.05). W kategorii kobiet zwyciężyła Maja Dudzińska (19:24.70). Miejsce drugie zajęła Magdalena Samotyja (19:40.95), a miejsce trzecie Magdalena Ceniuch (20:58.95). Wyróżniono też najlepszych zawodników w kategorii Nordic Walking, Najlepszych Mieszkańców Powiatu Polickiego oraz najlepsze zespoły w klasyfikacji rodzinnej i drużynowej.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal z symbolicznym bananem. Medale na mecie wręczali m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka oraz Poseł RP Norbert Obrycki. Na mecie czekała również zdrowa przekąska w postaci wypełnionego kubeczka świeżych owoców.

Poza głównymi zawodami uczestnicy DOBREJ PIĄTKI mogli zmierzyć się w dodatkowych konkurencjach: biegu w klapkach i konkursie jedzenia bananów na czas. Przygotowano też biegi dla najmłodszych.

Organizatorem DOBREJ PIĄTKI było Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Police. Wydarzenie wsparło wiele firm, w tym Gmina Dobra i Powiat Policki.