WiadomośćKonkurs kulinarny "Bitwa Regionów"
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 15 marca 2019 r., godz. 18:23

Konkurs kulinarny "Bitwa Regionów"
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich na kolejną edycję konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów". Celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. W gminie Dobra działają m.in. Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrej i Buku.Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalne potrawy w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Jak podkreślił Minister Rolnictwa to właśnie członkinie kół są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów.

W Bitwie Regionów mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs podzielono na 3 etapy. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi to przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu podczas targów "Smaki Regionów" w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysłać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie tylko jednego dania.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronem Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Źródło: UG Dobra

Bitwa regionów - plakat:
Źródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.5504 )