WiadomośćWszystkich Świętych: ważne informacje
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez przemek
czwartek, 01 listopada 2018 r., godz. 09:19

Wszystkich Świętych: ważne informacje
W związku z dniem Wszystkich Świętych nie są przewidywane zmiany w organizacji ruchu w rejonie trzech cmentarzy komunalnych położonych w gminie Dobra. Tradycyjnie już jednak, w czasie największego oblężenia okolic cmentarzy, ruchem mogą kierować funkcjonariusze policji i Straży Gminnej w Dobrej. Mundurowi kontrolować również będą rejon cmentarzy.Straż Gminna przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których powinniśmy pamiętać odwiedzając groby bliskich:
• należy nie zabierać ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy;
• pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy trzymać należy w wewnętrznej kieszeni ubrania;
• należy nie spuszczać z oka torebki, płaszcza czy innych wartościowych przedmiotów;
• powinniśmy zwracać uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które wyglądają jakby przebywały tam bez wyraźnego celu (jeśli zauważysz coś dziwnego w ich zachowaniu, poinformuj o tym straż gminną lub Policję);
• należy pilnować dzieci - w okresie jesienno-zimowym szybko zapada zmrok, a chwila nieuwagi wystarczy aby w tłoku, dziecko się zgubiło;
• kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkość do warunków pogodowych i zachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami.

Cmentarze w gminie Dobra otwarte są przez całą dobę, tak więc odwiedzać je możemy bez względu na porę dnia. W przypadku gdybyśmy przez roztargnienie zostawili lub zgubili coś na terenie cmentarzy, warto skontaktować się z opiekunami tych miejsc:
cmentarz w Mierzynie - tel. 507 452 962
cmentarz w Dobrej - tel. 517 450 584
cmentarz w Wołczkowie - Urząd Gminy Dobra, tel. 91 311 22 81.

Odwiedzając groby najbliższych możemy natknąć się na przygotowane przez Urząd Gminy Dobra ogłoszenia dotyczące konieczności przedłużenia opłaty za miejsce na cmentarzu. Zgodnie z uchwałą przyjętą przez Radę Gminy, opłaty za miejsca na cmentarzach komunalnych w Gminie przedstawiają się następująco:
• opłata za grób ziemny pojedynczy na kolejne 20 lat - 200 zł,
• opłata za grób ziemny podwójny na kolejne 20 lat - 300 zł.

Możemy sprawdzić czy grób, którym się opiekujemy, jest opłacony - w Wydziale ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra znajdującym się w Wołczkowie, przy ul. Lipowej 11a. Taką informację uzyskamy również telefonicznie, dzwoniąc pod nr tel. 91 311 22 81 lub 91 311 23 06.

Wielu mieszkańców naszej gminy wybierze się z pewnością na szczeciński Cmentarz Centralny. Pamiętajmy, że jak co roku wyłączona z ruchu zostanie ulica Ku Słońcu, a na innych pobliskich drogach wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zmiany dotyczyć również będą komunikacji miejskiej - więcej na stronie ZDiTM Szczecin.Źródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.5181 )