WiadomośćGranty sołeckie dla Wołczkowa i Dołuj - umowy
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 17 lipca 2018 r., godz. 14:00

Granty sołeckie dla Wołczkowa i Dołuj
- podpisanie umowy
Marszałek województwa Olgierd Geblewicz podpisał umowy z przedstawicielami sołectw z gmin Dobra i Police, które zwyciężyły w konkursie "Granty sołeckie 2018". Wśród laureatów są sołectwa Wołczkowo i Dołuje."Prawie 40 tys. zł trafi do laureatów konkursu z powiatu polickiego. Środki z Grantów Sołeckich wspierają głównie projekty służące integracji społeczności lokalnej w naszych sołectwach. Mam nadzieję, że inwestycje, które zostaną zrealizowane na terenie powiatu polickiego będą wiele lat służyły mieszkańcom" - mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Wśród laureatów konkursu są 2 sołectwa z gminy Dobra. Sołectwo Dołuje będzie mogło zrealizować projekt "Tam gdzie jaśniej - tam bezpieczniej". Zakłada on postawienie lampy solarnej na terenie klubu przy ul. Żubrzej w Dołujach. Wartość zgłoszonego projektu to 9500 złotych.

Swój projekt będzie też mogło zrealizować sołectwo Wołczkowo, które zgłosiło pomysł na budowę siłowni pod chmurką w parku rodzinnym przy kościele w Wołczkowie. "W naszym parku są urządzenia zabawowe dla dzieci, ale brakowało czegoś dla rodziców. Projekt zakłada montaż trzech urządzeń, z których będą mogły korzystać np. mamy" - powiedziała nam sołtys Wołczkowa Leokadia Rygielska. Wartość projektu to 10 tys. złotych.

Mieszkańcy Trzeszczyna (gm. Police) będą mieć miejsce do grillowania. Teren służący rekreacji zagospodarowany zostanie przy świetlicy wiejskiej. Natomiast przy "Orliku" w Tanowie pojawi się utwardzone palenisko z ustawionymi wokół niego ławkami.

Reklamy Google:


Celem konkursu było wyróżnienie sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

W tym roku pula środków w konkursie wyniosła 1,8 mln zł. W tej edycji zgłoszonych zostało 559 projektów na łączną kwotę blisko 7 mln zł, z wnioskowaną kwotą wsparcia ok. 5,5 mln zł. Kapituła konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów: gminy i sołectwa. Maksymalna pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

Do konkursu zgłosiły się jeszcze sołectwa Buk (wykonanie ogrodzenia terenu rekreacyjno-sportowego), Rzędziny (budowa wiaty na terenie rekreacyjno-sportowym), Dobra (stworzenie miejsca spotkań na Orliku) oraz Wąwelnica (zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych - doposażenie klubu w celu integracji mieszkańców).

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zobacz artykuły powiązane:

Granty sołeckie dla Wołczkowa i DołujŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.4913 )