(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 19 czerwca 2018 r., godz. 13:50

III Sportowe Igrzyska LZS w Mierzynie
- dużo zdjęć
W sobotę, 16 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym "Mierzynianka" w Mierzynie odbyły się III Sportowe Igrzyska LZS. Zawody wygrali zawodnicy z LZS Dobra, drugą pozycję zajęli reprezentanci LZS Buk, a trzecią LZS Dołuje.

Uczestników igrzysk przywitali Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS Andrzej Grochowski oraz Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. Do turnieju przystąpiło 8 Kół LZS z terenu gminy Dobra. Zawodniczki i zawodnicy z poszczególnych kół brali udział w różnych konkurencjach, zdobywając jednocześnie punkty do klasyfikacji drużynowej.

- rzuty "na kijek".

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji zwycięzcą igrzysk okazali się reprezentanci LZS Dobra (1 - 66 pkt.), którzy obronili tytuł mistrzowski z I i II Igrzysk. Kolejne miejsca zajęli: LZS Buk (2 - 53 pkt.), LZS Dołuje (3 - 53 pkt. - o kolejności zadecydowała liczba najwyższych miejsc w poszczególnych konkurencjach), LZS Skarbimierzyce (4 - 51 pkt.), LZS Bezrzecze (5 - 49 pkt.), LZS Grzepnica (6 - 42 pkt.). 7. miejsce zajęły koła LZS Wołczkowo i LKT-S Podróżnicy z Mierzyna, którzy zdobyli po 40 pkt.

Na uczestników czekała też konkurencja nieobowiązkowa: turniej siłacza. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Wśród kobiet najsilniejszą okazała się Ewa Krawiec z LZS Buk, która podniosła ciężarek o wadze 4 kg aż 65 razy. Wśród mężczyzn dominował Waldemar Demiańczyk również z LZS Buk, który podniósł ciężar o wadze 10 kg aż 61 razy. Ciężarki podnoszono w czasie 30 sek.

Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale, dyplomy i puchary.

Organizatorem igrzysk było Gminne Zrzeszenie LZS, a współorganizatorem Gmina Dobra. Patronat honorowy nad imprezą objęła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z III Sportowych Igrzysk LZS.