(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez przemek
środa, 18 kwietnia 2018 r., godz. 09:06

Nordic Walking w Puszczy Wkrzańskiej
W niedzielę, 15 kwietnia odbyła się czwarta edycja imprezy pod nazwą Nordic Walking Puszcza Wkrzańska. Wśród tysiąca uczestników znalazło się około 60 mieszkańców naszej gminy, członków Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Dobrej.

Impreza zaczęła się punktualnie o godzinie 12.00 od wspólnej, dwudziestominutowej rozgrzewki. Następnie rzesza tysiąca miłośników Nordic Walking pokonała jedenastokilometrową trasę po malowniczych terenach Puszczy Wkrzańskiej.

Wśród uczestników odnaleźć można było około 60-osobową grupę członków GZ LZS pod przewodnictwem LKT-S Podróżnicy. Najlepszym zawodnikiem z gminy Dobra był Piotr Jędrak, który zameldował się na mecie na miejscu 13. Na mecie wyprzedził on swojego tatę – Mariusza, który ostatecznie zajął 35. miejsce.

- Trasa marszu była dobrze oznakowana, na trasie znajdowały się punkty z wodą oraz punkty medyczne, uczestnikom pomagali wolontariusze. Na mecie każdy uczestnik, który ukończył marsz otrzymał pamiątkowy medal i mógł skorzystać z cateringu – podsumował imprezę Andrzej Grochowski z GZ LZS Dobra.

Organizatorami imprezy byli: Miejski Klub Lekkoatletyczny w Szczecinie, Uczniowski Klub Lekkoatletyczny Ósemka Police oraz firma Bissa Sp. z o.o.