Zaloguj się | Rejestracja

Budowa świetlicy wiejskiej w Bezrzeczu

czwartek, 25 sierpnia 2022 r., godz. 09:52  |  Wersja do druku

Do końca października 2022 r. powinien być gotowy projekt wraz z pozwoleniem na budowę świetlicy wiejskiej w Bezrzeczu. Budynek powstanie na terenie rekreacyjnym przy ul. Górnej, w bezpośrednim sąsiedztwie strefy piknikowej i pumptracka.Gmina Dobra realizuje koncepcję zagospodarowania centrum Bezrzecza. Zakłada ona uporządkowanie terenu między ulicami Górną, Miodową i Cynamonową i ulokowanie planowanych inwestycji, także projektów z budżetu obywatelskiego, tak aby tworzyły spójną całość. Docelowo na terenie powstaną strefy sportowa, piknikowa, dziecka, rozrywki, ogrodowo-parkowa i strefa dla zwierząt.

Dotychczas zrealizowane elementy zagospodarowania terenu to odnowione boisko sportowe z nową nawierzchnią EPDM, przebudowany plac zabaw dla dzieci, boisko Orlik, rowerowy tor pumptrack oraz wybieg dla psów.

Obecnie firma ARTOP Pracownia Projektowa ze Szczecina przygotowuje dokumentację projektową związaną z budową świetlicy wiejskiej, zagospodarowaniem terenu zielonego, zabezpieczeniem niezbędnej komunikacji, oświetleniem oraz odprowadzeniem wód deszczowych z zakresu inwestycji.

Projekt zakłada budowę budynku świetlicy wiejskiej na terenie rekreacyjnym przy ul. Górnej, w bezpośrednim sąsiedztwie strefy piknikowej i pumptracka. Teren wokół inwestycji będzie zagospodarowany nasadzeniami zieleni wysokiej, niskiej oraz wodnej z założeniem parkowym z wykorzystaniem różnorodnej roślinności zimozielonej oraz kwitnącej o różnych porach roku. Zaplanowano skwery, chodniki, oświetlenie terenu przy ciągach komunikacyjnych oraz altany i małą architekturę w m.in. postaci ławek.

Prace projektowe realizowane są zgodnie z planem. Dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę ma być gotowa do 30 października 2022 roku. Koszt przygotowania projektu to 127.920 zł brutto.

Świetlice wiejskie od lat z powodzeniem funkcjonują na terenie gminy Dobra. Nowe obiekty powstały w Grzepnicy, Łęgach, Buku i Mierzynie. W świetlicach odbywają się m.in. zajęcia kulturalno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Docelowo we wschodniej części terenu rekreacyjnego między ulicami Górną, Miodową i Cynamonową w Bezrzeczu powstanie też ogród różany z ławkami i ścieżkami spacerowymi. Ma on tworzyć spójną i harmonijną przestrzeń, z wydzielonymi aranżacjami różanymi z małą architekturą, hotelami dla owadów, altanami i ławeczkami. W tej części dominować będą kompozycje z wieloletnich krzewów różanych, różnych odmian, w tym róże niskie oraz pnące. Najciekawsze krzewy różane wyeksponowane będą w pięciu mniejszych skwerach założonych osiowo na planie okręgów: ogród z altaną, ogród z fontanną ze strefą ławek solarnych, ogród z oczkiem wodnym z mostkiem, ogród z klombem różanym ze strefą ławek solarnych, ogród z pergolą różaną. Ogród różany będzie posiadał strefy dla różnych grup, w tym strefę relaksu dla dorosłych z ławkami do siedzenia oraz strefę ogrodu sensorycznego dla dzieci.

W centralnej części terenu planuje się też budowę amfiteatru z miejscami siedzącymi dla 300 osób, a w zachodniej części planowana jest budowa basenu krytego, saunarium i strefą fitness. Całość terenu będzie oświetlona latarniami ledowymi z budkami lęgowymi dla ptaków, dającymi możliwość podglądania ich online w trakcie zakładania gniazd, lęgu i dorastania - jako atrakcyjna forma edukacji dla dzieci i młodzieży.

Swobodne poruszanie się po całym terenie oraz komunikację pomiędzy ulicami ograniczającymi obszar opracowania, umożliwiać będą alejki piesze, a odpoczynek podczas spacerów zapewnią liczne ławeczki usytuowane wzdłuż ciągów pieszych.

Źródło: UG Dobra. Fot. www.drony.szczecin.pl

Koncepcja zagospodarowania centrum Bezrzecza (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama