Zaloguj się | Rejestracja

Bohaterski czyn nastolatków w Bezrzeczu

niedziela, 26 czerwca 2022 r., godz. 11:17  |  Wersja do druku

W sobotę wieczorem na terenie sportowo-rekreacyjnym w Bezrzeczu grupa nastolatków uratowała życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Młodzi bohaterowie zapobiegli tragedii i wezwali pomoc. To czyn zasługujący na najwyższą pochwałę.Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 czerwca w godzinach wieczornych. Grupa nastolatków, która była na terenie rekreacyjnym przy ul. Górnej w Bezrzeczu, zauważyła mężczyznę z drabiną i sznurem idącego w kierunku wiaty znajdującej się przy boisku. Młodzi ludzie zwrócili na to uwagę i gdy tylko zauważyli, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo rzucili się do pomocy.

Część grupy chwyciła go za nogi, a inni wezwali pomoc. Całej sytuacji towarzyszyła burza nerwów, emocji, strachu i adrenaliny. Na szczęście obok spacerowali ludzie z psem, a ulicą przejeżdżał patrol policyjny. Mężczyznę udało się uratować.

To co zrobiła grupa nastolatków zasługuje na najwyższą pochwałę. To jeden z egzaminów człowieczeństwa, zasługujący na świadectwo z czerwonym paskiem. Wielkie brawa dla młodych ludzi. To postawa godna naśladowania i o taką nagrodę będzie jutro wnioskować Wójt Gminy Dobra do Starosty Polickiego.

"Postawa godna naśladowania" to nagroda starosty dla osób, które wykazują się obywatelską postawą, w wyniku której zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka, zasługuje na szczególne uznanie społeczeństwa. Nagroda ma charakter honorowy w postaci unikalnego medalu, który ma być nie tylko rodzajem wyróżnienia, ale również zachętą do naśladowania działań mających na celu niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama