Zaloguj się | Rejestracja

Nabór do przedszkoli w gminie Dobra - kolejny etap

środa, 27 kwietnia 2022 r., godz. 15:56  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 25 kwietnia opublikowane zostały listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w naborze do przedszkoli, oddziałów i punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023.Kolejnym krokiem w prowadzonym naborze jest potwierdzenie przez rodziców do 29 kwietnia do godz. 14:00 woli przyjęcia dziecka do zakwalifikowanych placówek wychowania przedszkolnego.

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola, oddziału lub punktu przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej może odbywać się w następujący sposób:

1) Rodzic składa oświadczenie woli przyjęcia w wersji elektronicznej będąc zalogowanym na swoje konto w systemie elektronicznej rekrutacji (opcja dostępna jest tylko dla kandydatów zakwalifikowanych) - status kandydata zmienia się automatycznie z zakwalifikowany na przyjęty,
2) Możliwe jest również złożenie oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola, oddziału lub punktu przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mailowy placówki - szkoła lub przedszkole zmienia status kandydata z zakwalifikowany na przyjęty,
3) Dopuszczalne jest również w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie ma innej możliwości, dostarczenie oświadczenia woli w wersji papierowej do sekretariatu przedszkola lub szkoły podstawowej.

Następnie w dniu 6 maja 2022 r. do godz. 15:00 podane zostaną do publicznej wiadomości przez Komisje Rekrutacyjne powołane przez dyrektorów szkół podstawowych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Dyrektorzy szkół podstawowych, którzy prowadzili nabór do placówek wychowania przedszkolnego, mają obowiązek poinformowania Wójta Gminy Dobra o liczbie dzieci nieprzyjętych do danej placówki wychowania przedszkolnego.

Wszystkie dzieci, które brały udział w naborze, a nie zostaną przyjęte do wybranych placówek wychowania przedszkolnego, będą miały zapewnione miejsce w innym przedszkolu, oddziale lub punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej. Taki obowiązek wynika z art. 31 ust. 10 i 11 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.), zgodnie z którym Wójt Gminy Dobra wskazuje dzieciom nieprzyjętym miejsca korzystania z wychowania przedszkolnego.

Ważne daty w naborze do przedszkoli w gminie Dobra:

15.03.2022 r. - 31.03.2022 r. do godz. 14:00 - składanie przez rodziców (opiekunów prawnych) wniosków wraz z wymaganymi dokumentami do przedszkola, oddziału oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej.

25.04.2022 r. do godz. 15:00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przedszkola, oddziału oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej.

do 29.04.2022 r. do godz. 14:00 - potwierdzenie przez rodzica (opiekuna prawnego) woli przyjęcia dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej, w formie pisemnego oświadczenia. Uwaga! Niezłożenie oświadczenia jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej.

6.05.2022 r. do godz. 15:00 - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola, oddziału oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej.

6.05.2022 r. do godz. 15:00 - uaktywnienie strony z wynikami rekrutacji. Rodzice za pomocą indywidualnego hasła lub bezpośrednio w szkole podstawowej sprawdzają wyniki rekrutacji.

Szczegółowe informacje można uzyskać w szkołach podstawowych, w których utworzono punkty przedszkolne lub oddziały przedszkolne:

- Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu, ul. Górna 3, tel. 91 439 17 31
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej,
ul. Poziomkowa 5, tel. 91 311 33 92
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach, ul. Daniela 18, tel. 91 311 88 20
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach, Rzędziny 6, tel. 91 311 24 39

oraz w Zespole Przedszkoli w Mierzynie przy ul. Kolorowej 25, tel. 91 885 39 02 w sprawie naboru do Przedszkola Publicznego Nr 1 w Mierzynie oraz Przedszkola Publicznego Nr 2 w Mierzynie.

Wszystkie niezbędne dokumenty są dostępne do pobrania na stronie www.dobraszczecinska.pl

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama