Zaloguj się | Rejestracja

X Bieg Przełajowy "Jarzębina" - relacja, zdjęcia, wideo

poniedziałek, 11 października 2021 r., godz. 10:12  |  Wersja do druku

W sobotę, 9 października odbyła się jubileuszowa X edycja Biegu Przełajowego "Jarzębina". 300 zawodników wyruszyło na 2 trasy o długości 3,8 km i 7,6 km. Na uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno.Już po raz dziesiąty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno zorganizowało Bieg Przełajowy "Jarzębina" oraz Marsz Nordic Walking. Impreza odbyła się w sobotę, 9 października. Zawodnicy wyruszyli na trasy z ul. Kruka w Kościnie. Meta znajdowała się na boisku w tej samej miejscowości.

Na linii startu stanęło 300 zawodników. W tym roku przygotowano dwie trasy: 3,8 km (dla początkujących - biegowa i nordic walking) i 7,6 km (biegowa dla zaawansowanych). Wszyscy uczestnicy otrzymali pełen pakiet startowy, m.in.: jubileuszową koszulkę i medal. Organizatorzy przygotowali też pyszny poczęstunek. Była kiełbaska z grilla i wojskowa grochówka, którą zapewnili żołnierze z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Nie zabrakło też nagród ufundowanych przez sponsorów wydarzenia.

Medale i nagrody wręczali m.in. Anna Zych i Iwona Majewska ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Wicestarosta Powiatu Polickiego Joanna Napiwodzka. Wydarzenie prowadzili Katarzyna Marks, Radna Gminy Dobra i Przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno oraz Łukasz Brzyski.

Oprócz sportowych emocji na uczestników i kibiców czekało wiele dodatkowych atrakcji. Imprezę odwiedzili m.in. żołnierze z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy pokazali pokazali sprzęt bojowy oraz motocykliści z Klubu Motocyklowego Black Sprocket. Podczas imprezy zbierano też datki na leczenie małego Bruna, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn.

To było fantastyczne i doskonale zorganizowane wydarzenie. Celem biegu było zachęcenie mieszkańców do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania oraz marszu Nordic Walking, jako najprostszej formy ruchu.

Organizatorem "Jarzębiny" było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno.

Zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału wideo z biegu oraz galerii zdjęć - kliknij tutaj.

X Bieg Przełajowy "Jarzębina" w obiektywie kamery:


Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama