Zaloguj się | Rejestracja

Ukarano osoby zaśmiecające gminę Dobra

środa, 25 listopada 2020 r., godz. 18:14  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej ukarała mandatami karnymi dwie osoby, które wyrzuciły stare meble, telewizory oraz odpady komunalne na terenie byłej jednostki wojskowej w Dobrej. Strażnicy prowadzą też czynności w sprawie ustalenia kolejnych osób, które podrzuciły śmieci na teren naszej gminy.W połowie listopada Straż Gminna w Dobrej ujawniła dużą ilość wyrzuconych odpadów na terenie byłej jednostki wojskowej w Dobrej. Zlokalizowano 2 miejsca, w których podrzucono śmieci.

W pierwszym przypadku były to odpady pochodzące z remontu mieszkania. W wyniku dokładnego przeszukania wyrzuconych śmieci ujawniono dowody wskazujące na źródło pochodzenia odpadów. Wszystko wskazuje, że jest to mieszkanie w Szczecinie.

"Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające. Zostały wystawione wezwania dla właściciela mieszkania oraz właściciela firmy remontującej" - informuje Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

W drugim przypadku ujawniono wyrzucone meble, telewizory oraz zwykłe odpady komunalne. W tym przypadku zabezpieczono szereg dowodów wskazujących, że najprawdopodobniej osobami podejrzanymi o wyrzucenie śmieci są obywatele Ukrainy. Przeprowadzone ustalenia i przesłuchania pozwoliły na ustalenie 2 osób narodowości ukraińskiej, którzy przyznali się do tego czynu. Odpady pochodziły z terenu Szczecina, z miejsca, gdzie wynajmowali pomieszczenia. Zostali oni ukarani maksymalnymi mandatami karnymi. Jednocześnie zostali zobowiązani do uprzątnięcia śmieci i okazania dowodu ich przekazania we właściwe miejsce. Śmieci zostały uprzątnięte.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama