Zaloguj się | Rejestracja

Apel w sprawie małego ruchu granicznego

wtorek, 24 listopada 2020 r., godz. 08:41  |  Wersja do druku

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Prezydentem Świnoujścia, Burmistrzem Nowego Warpna i Wójtami Gmin Dobra i Kołbaskowo wystosowali apel do przedstawicieli rządu Meklemburgii - Pomorza Przedniego w sprawie przywrócenia tzw. małego ruchu granicznego. Ograniczenia, które wprowadzono po stronie niemieckiej, doprowadziły do trudnej sytuacji pracowników i pracodawców w rejonie przygranicznym.Niemcy zakwalifikowali Polskę do obszarów ryzyka związanego z epidemią koronawirusa i wprowadzili szereg ograniczeń, które przełożyły się na spadek ruchu granicznego i trudną sytuację pracowników i pracodawców w rejonie przygranicznym, m.in. na targowisku w Lubieszynie.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz wraz z Prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem, Burmistrzem Nowego Warpna Jarosławem Burbą i Wójtami Gmin Dobra Teresą Derą i Kołbaskowo Małgorzatą Schwarz wystosowali apel do przedstawicieli rządu Meklemburgii - Pomorza Przedniego w sprawie przywrócenia tzw. małego ruchu granicznego. Przedstawiciele samorządów apelują o złagodzenie przepisów, m.in. ze względu na kupców i przedsiębiorców, którzy stracili źródło dochodów.

"Obecnie granica państwa stanowi umowną linię na mapie, w rzeczywistości to miejsce, w którym każdego dnia funkcjonują mieszkańcy obu państw. Dlatego też długotrwałe obowiązywanie ograniczeń w przemieszczaniu się osób przyczynia się do przerwania więzi społeczno-gospodarczych, których stworzenie wymagało zaangażowania wielu podmiotów" - apelują przedstawiciele przygranicznych samorządów.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Apel samorządowców w sprawie małego ruchu granicznego:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama