Zaloguj się | Rejestracja

Centrum testowe dla Polaków dojeżdżających do pracy

czwartek, 29 października 2020 r., godz. 11:17  |  Wersja do druku

Niemcy utworzyli centrum testowe dla Polaków dojeżdżających do pracy na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Centrum powstało na stadionie w miejscowości Torgelow. Polacy będą mogli co tydzień przejść testy, które sprawdzą czy są zakażeni koronawirusem. Koszt wykonania testów pokryje pracodawca.Od 24 października osoby wjeżdżające do Niemiec z Polski mają obowiązek przedłożenia negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego przynajmniej 48 godzin wcześniej. W innym przypadku trzeba będzie przejść 14-dniową kwarantannę. Należy zwrócić uwagę, że wynik testu musi być w języku niemieckim lub angielskim. Testom ani kwarantannie nie muszą poddawać się osoby, które tylko przejeżdżają przez terytorium Niemiec.

Sąsiadujący z Gminą Dobra land Meklemburgia - Pomorze Przednie umożliwił wjazd osobom dojeżdżającym do pracy oraz uczniom. Osoby te są zwolnione z obowiązku kwarantanny pod kilkoma warunkami - codziennie muszą przedstawić pracodawcy lub w szkole oświadczenie, że ich stan zdrowia jest dobry, a osoby pełnoletnie raz w tygodniu muszą dodatkowo wykonać test na obecność koronawirusa.

Władze Meklemburgii-Pomorza Przedniego podjęły decyzję o utworzeniu centrum testowego dla Polaków dojeżdżających do pracy. Centrum powstało na stadionie w miejscowości Torgelow. Polacy będą mogli co tydzień przejść testy, które sprawdzą czy są zakażeni koronawirusem. Koszt wykonania testów pokryje pracodawca.

Źródło: szczecin.wyborcza.pl

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama