Zaloguj się | Rejestracja

Wójt Gminy Dobra dziękuje mieszkańcom

poniedziałek, 08 czerwca 2020 r., godz. 16:32  |  Wersja do druku

"Bardzo dziękuję tym, którzy docenili mój wieloletni wysiłek i serce, które wkładam w rozwój naszej gminy. Wasze wsparcie było i jest dla mnie ogromnym zaszczytem oraz znakiem jedności. Mam też nadzieję, że swoją dalszą pracą i jej efektami będę przekonywała do siebie i swoich współpracowników kolejne osoby" - podziękowała po referendum mieszkańcom Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. Mieszkańcy, współpracownicy i radni zrobili dzisiaj niespodziankę Wójt i pogratulowali jej wyników referendum przed Urzędem Gminy Dobra. Były kwiaty, chwile wzruszenia, łzy radości, dużo uśmiechów i pamiątkowe zdjęcie.Drodzy Mieszkańcy,
bardzo się cieszę, że mamy już za sobą półroczną kampanię referendalną. To nie był dobry okres dla naszej gminy. Wczoraj jednak zdecydowana większość mieszkańców Gminy Dobra postanowiła nie brać udziału w referendum. Zgodnie z prawem wyborczym, w związku z niską frekwencją jego wyniki nie są ważne.

Bardzo dziękuję tym, którzy docenili mój wieloletni wysiłek i serce, które wkładam w rozwój naszej gminy. Wasze wsparcie było i jest dla mnie ogromnym zaszczytem oraz znakiem jedności. Doświadczyłam od was wiele życzliwości, dobroci, zrozumienia i zaangażowania. Mam też nadzieję, że swoją dalszą pracą i jej efektami będę przekonywała do siebie i swoich współpracowników kolejne osoby.

Czas wrócić do pracy i skupić się na realizacji kolejnych inwestycji dla mieszkańców naszej gminy. Przed nami jeszcze wiele zadań.

Mam świadomość, że nie każda moja decyzja będzie przez wszystkich akceptowana i nie każde rozwiązanie problemu zostanie przyjęte z aprobatą. Nikomu nie odmawiam prawa do krytyki czy wyrażania niezadowolenia. Możemy mieć różne opinie, zachowajmy jednak wzajemny szacunek, kulturę i rozsądek. Bez kłamstw i manipulowania informacjami.

Wiem, że przede mną trudne zadania i jeszcze większe oczekiwania. Zapewniam, że z pełnym oddaniem będę realizowała wszystkie wyznaczone cele, by Gmina Dobra była jeszcze lepsza.

Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że wspólnie będziemy rozwijać naszą piękną, małą ojczyznę. Zobaczcie jak wiele udało się nam już osiągnąć.

A teraz wracamy do pracy. Dziękuję.

Wójt Gminy Dobra
Teresa Dera


Wójt Gminy Dobra dziękuje mieszkańcom :


Referendum w gminie Dobra od samego początku budziło skrajne emocje. W skład komitetu referendalnego wchodziły osoby, które startowały w 2018 roku w wyborach samorządowych do Rady Gminy Dobra z komitetów wyborczych Magdaleny Zagrodzkiej i Lokalni, w którym liderami byli Ewa Głowacka, Mariusz Lindner i Tomasz Czubara. Referendum oficjalnie poparli radna Magdalena Zagrodzka, kandydatka na Wójta Gminy Dobra w 2018 r., a także zaangażowani w jej kampanię wyborczą radni Paweł Malinowski, Monika Duziak, Mariusz Lindner i Tomasz Czubara. W związku z tym pojawiły się zarzuty, że za referendum tak naprawdę stoją osoby, które przegrały w ostatnich wyborach samorządowych.

W niedzielę, 7 czerwca do urn poszło 2540 osób. To o wiele za mało. Do wymaganej frekwencji (5388 osób) zabrakło jeszcze 2848 mieszkańców. Łącznie w referendum wzięło udział zaledwie 14,54 % wszystkich uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy Dobra.

W związku ze zbyt niską frekwencją wyniki referendum nie są ważne. 2486 osób zagłosowało za odwołaniem Wójt Gminy Dobra, a 43 było przeciw.

Niska frekwencja ma zapewne duży związek z procesem wyborczym, który przegrali inicjatorzy referendum. Wnosili oni o karę 10 tys. złotych, przeproszenie i nakazanie sprostowania wypowiedzi Wójt Teresy Dery, w której określiła zarzuty dotyczące m.in. naruszenia dyscypliny finansów, wykorzystania środków publicznych do celów prywatnych, braku kompetencji i narażania budżetu gminy na straty czy niegospodarność, za kłamstwa i manipulacje. Sąd po zapoznaniu się z dowodami przyznał rację Wójt Gminy Dobra i stwierdził, że wypowiedzi inicjatorów referendum nie są prawdziwe.

Do tej pory inicjatorzy referendum, ani radni, którzy je poparli, nie przeprosili Wójt Teresy Dery za nieprawdziwe zarzuty.

Porażka referendum w gminie Dobra:


Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama