Zaloguj się | Rejestracja

Podziękowania dla wolontariuszy z gminy Dobra

wtorek, 12 maja 2020 r., godz. 09:52  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera dziękuje wolontariuszom z miejscowości Dobra i Mierzyn, którzy współpracując z Ośrodkiem Pomocy Społecznej pomagają osobom starszym, m.in w robieniu zakupów i kupowaniu leków w aptece. "W tych trudnych czasach szczególnie ważna jest sąsiedzka solidarność. Dziękuję wolontariuszom z naszej gminy za okazaną pomoc i wsparcie" - mówi wójt Teresa Dera.Starsze osoby znajdują się w grupie szczególnego ryzyka zachorowania na COVID-19. W czasie panującej pandemii koronawirusa ważne jest ograniczenie przebywania w przestrzeni publicznej i dlatego wsparcie i opieka ma tak ogromne znaczenie.

"Szczególnie w tak trudnym jak obecnie okresie świadomość tego, że osoby w potrzebie mogą liczyć na bezinteresowne i rzeczywiste wsparcie innych jest dla nich bardzo ważna, a dla wszystkich stanowi wzór do naśladowania" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i dziękuje wolontariuszom za pomoc.

Już w marcu Gmina Dobra uruchomiła pomoc dla osób starszych i samotnych w zakresie zakupów podstawowych produktów. Zadanie to realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej przy wsparciu wolontariuszy. Pod numerem tel. 91 311 33 93 w godzinach 8-11 od osób starszych, samotnych wymagających pomocy przyjmowane są potrzeby w zakresie zakupów podstawowych produktów. Po otrzymanym zgłoszeniu robione są zakupy, które trafiają do osób, które zgłaszają taką potrzebę. Zakupy robione są na koszt osób zgłaszających potrzeby. Osoby realizujące pomoc posiadają identyfikator z pieczęciami OPS Dobra.

Źródło: UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama