Zaloguj się | Rejestracja

Mierzyn: ulica Tytusa bez przejazdu

czwartek, 21 listopada 2019 r., godz. 16:49  |  Wersja do druku

Dzisiaj zamknięto dla ruchu fragment ulicy Tytusa w Mierzynie, na odcinku od ul. Zgodnej do Ozdobnej. Ma to związek z budową kanalizacji wzdłuż ul. Zgodnej, Tytusa, Kokosowej i Ozdobnej. Wykonawca prac ma dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej udostępnić wspomniany odcinek drogi dla ruchu samochodowego. Objazd prowadzi ulicą Wspólną.Gmina Dobra w ramach kontynuacji finansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko zawarła umowę z przedsiębiorstwem Zakład Inżynieryjno-Budowlany Niedośpiał Sp. z o.o. na wykonanie zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w zlewni przepompowni ścieków PS Nowa wzdłuż ul. Zgodnej, Tytusa, Kokosowej i Ozdobnej na terenie Mierzyna".

Łączna wartość zamówienia wynosi 2.880.000 zł brutto, z czego 2.455.000 zł to dofinansowanie, które Gmina Dobra pozyskała w ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra".

Inwestycja polega na budowie kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 1802 m oraz kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe z terenów dróg i przyległych posesji o długości 335 m.

Wykonawca rozpoczął prace budowlane w drugiej połowie września 2019 r. W chwili obecnej wykonano już 189,6 m kanalizacji sanitarnej. Inwestycja prowadzona jest w dużej części metodą bezwykopową, przy zastosowaniu trwałego materiału jakim są rury kamionkowe.

Źródło: Urząd Gminy Dobra
Fot. www.drony.szczecin.pl

Budowa kanalizacji w Mierzynie:


Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama