Zaloguj się | Rejestracja

Sportowy weekend w Wołczkowie

piątek, 16 sierpnia 2019 r., godz. 05:13  |  Wersja do druku

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo intensywnie jeśli chodzi o piłkarskie emocje. W dniach 16-18 sierpnia, od piątku do niedzieli, na boisku w Wołczkowie odbędzie się turniej piłkarski dla dzieci do lat 10. Będzie to pierwsza edycja WB Cup.W dniach 16-18 sierpnia na boisku w Wołczkowie odbędzie się pierwsza edycja WB Cup - turnieju piłkarskiego dla dzieci do lat 10.

"I nie ostatnia" - przekonuje wiceprezes Wołczkowo-Bezrzecze Tomasz Korżak. "Chcemy co roku organizować turniej, w którym będą ze sobą rywalizowały zespoły z całej Polski, a także z zagranicy" - dodaje.

W zawodach weźmie udział 14 zespołów. W tym gronie zobaczymy drużyny ze Szczecina, Polic, Gorzowa, Strzelec Krajeńskich, Dębna i Choszczna. Pojawią się także goście z Niemiec FSV Wriezen i żeńska drużyna Olimpii Szczecin. W tym gronie znajdują się czołowe akademie w Polsce: Pogoń Szczecin i FASE Szczecin.

"To nasz pierwszy turniej organizowany na boisku, w którym zagra ponad 150 dzieci. Zrobimy wszystko by w kolejnej edycji ta liczba się podwoiła" - zapowiada koordynator młodzieży WB Adam Gołubowski. "Chcemy popularyzować piłkę nożną nasz klub i gminę. Chciałbym aby za kilka lat Wołczkowo kojarzyło się na mapie kraju właśnie z piłką nożną" - dodaje.

Turniej rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Drużyny zagrają najpierw w dwóch grupach, a następnie najlepsi powalczą o medale, a pozostali o konkretne miejsca. Finałowe spotkanie zaplanowano na niedzielę o godzinie 14:30, po nim odbędzie się zakończenie turnieju. Ale to nie koniec sportowych emocji w Wołczkowie. O godzinie 17 seniorzy Wołczkowo-Bezrzecze w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski podejmą Odrzankę Radziszewo.

Głównym partnerem drużyn młodzieżowych WB jest Hurtownia Elektryczna El-Gras. Z pomocą przychodzą także: Noratel, DGS, Grupa Igielski, Powiat Policki, Gmina Dobra, JK Janina Kurek, Bono, Dlux, Mix Taxi, Rehabilitacja Wawrzyniak i Korżak, Poldek, Skraw-Met, Wenglon, Zajazd Pod Lipami. Patronem medialnym imprezy jest TVP3 Szczecin oraz Radio Szczecin.

Zapraszamy wszystkich w weekend do Wołczkowa.

Źródło: Marcin Dworzyński, trener klubu Wołczkowo-Bezrzecze

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama