Zaloguj się | Rejestracja

Policyjna grupa "SPEED" kontra agresywni kierowcy

czwartek, 08 sierpnia 2019 r., godz. 05:51  |  Wersja do druku

Od 19 lipca na terenie naszego powiatu działa nowa policyjna grupa o nazwie "SPEED". Jej celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych. Są już pierwsze efekty działania nowej grupy.Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związania z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych. Nieprzestrzeganie tych zasad generuje ogromną liczbę groźnych w skutkach wypadków drogowych, których efektem są zarówno ofiary śmiertelne, jak i duża liczba osób odnoszących ciężkie obrażenia ciała.

Od 19 lipca na terenie powiatu polickiego działają policjanci ruchu drogowego w ramach grupy "SPEED". Do zespołu powołano funkcjonariuszy z największym doświadczeniem oraz skierowano najlepszy sprzęt w postaci radiowozów wyposażonych w wideorejestratory oraz mierników prędkości z wizualizacją.

Tylko do końca lipca, w ciągu 6 dni namierzono 20 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, ujawniono 38 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących polegających m.in. na nieprawidłowym wyprzedzaniu, nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu. Do kontroli zatrzymany został również jeden nietrzeźwy kierowca, jeden, który miał cofnięte uprawnienia oraz jeden z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych.

Źródło: sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama