Zaloguj się | Rejestracja

100 lat polskiej policji - uroczystość w Policach

czwartek, 11 lipca 2019 r., godz. 13:27  |  Wersja do druku

W czwartek, 11 lipca Komenda Powiatowa Policji w Policach obchodziła oficjalne uroczystości związane z 100. rocznicą powołania polskiej policji. Akademia odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele gminy Dobra.Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia, przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotra Ostrowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Policach insp. Mariusza Bajora, odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe, ale również do wręczenia wyróżnień i podziękowań.

Przedstawiciele władz samorządowych Gminy Police, Gminy Dobra, Gminy Kołbaskowo i Gminy Nowe Warpno oraz Powiatu Polickiego podziękowali za wzorową i owocną współpracę. Gminę Dobra reprezentowali Wójt Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Miluch i Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński.

"Uznaliśmy już wiele lat temu, że bezpieczeństwo jest sprawą nadrzędną. Dlatego wspólnie z gminami przekazujemy dodatkowe środki z dużym zadowoleniem i chęcią. Tym bardziej wtedy, gdy wyniki i praca policji w powiecie polickim są uznawane, szanowane i dobrze oceniane przez instytucje nadrzędne" - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej (24 lipca). Ustanowione zostało 21 lipca 1995 r.

Źródło: Mateusz Frąckowiak, Starostwo Powiatowe w Policach

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama