Zaloguj się | Rejestracja

Sukces Gminy Dobra w Turnieju Miast i Gmin

piątek, 05 lipca 2019 r., godz. 07:52  |  Wersja do druku

Gmina Dobra zajęła 9. miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 (gminy 15-40 tys. mieszkańców). W turnieju wzięło udział ponad 80 lokalnych samorządów z Pomorza Zachodniego. W naszym regionie zorganizowano prawie 2,5 tysiąca imprez rekreacyjnych, w których wzięło udział 270 tys. osób. Dzięki temu Pomorze Zachodnie zwyciężyło w ogólnopolskiej klasyfikacji wydarzenia.Ponad 80 lokalnych samorządów, prawie 2,5 tysiąca imprez rekreacyjnych oraz 270 tys. uczestników - to bilans XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 na Pomorzu Zachodnim, który pozwolił na kolejny zdecydowany triumf regionu w ogólnopolskiej klasyfikacji wydarzenia. Tegoroczny sukces to 15 zwycięstwo w historii i 14 wygrana z rzędu. Od lat organizację przedsięwzięcia wspiera Urząd Marszałkowski, a marszałek Olgierd Geblewicz obejmuje imprezę swoim honorowym patronatem.

Przedsięwzięcie tradycyjnie przeprowadzono od Dnia Matki do Dnia Dziecka (26 maja - 1 czerwca). Wzorem lat ubiegłych polegało na aktywnym uczestnictwie w różnych miejscach regionu imprezach rekreacyjno-sportowych, np. biegach, grach zespołowych, tańcu, rajdach rowerowych czy innej formie aktywnej turystyki.

W gminie Dobra imprezy w ramach Sportowego Turnieju Miast i Gmin organizowane były przez instruktorów i animatorów sportu, gminne placówki kultury, nauczycieli oraz członków Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W imprezach tych wzięło udział ponad 9000 osób.

Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Za przeprowadzenie wydarzenia odpowiadało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich w Warszawie. Koordynacją działań na terenie województwa zachodniopomorskiego zajmował się Zachodniopomorski Związek Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie.

W klasyfikacji ogólnopolskiej XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 Gmina Dobra zajęła 9. miejsce (gminy 15-40 tys. mieszkańców).

Uroczysta gala, podczas której najaktywniejszym zachodniopomorskim samorządom uczestniczącym w turnieju wręczone zostaną nagrody, odbędzie się w Międzyzdrojach, w Międzynarodowym Domu Kultury, 29 i 30 listopada oraz 1 grudnia 2019 roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama