Zaloguj się | Rejestracja

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę w Bezrzeczu

piątek, 10 maja 2019 r., godz. 07:23  |  Wersja do druku

W środę, 8 maja strażnicy gminni podczas patrolu w Bezrzeczu zauważyli przy sklepie Stokrotka samochód zaparkowany na miejscu zastrzeżonym dla osoby niepełnosprawnej. W pojeździe nie było stosownej karty parkingowej. Kiedy do auta wrócili kierowca i pasażer okazało się, że są oni pod wpływem alkoholu.Do zdarzenia doszło w środę, 8 maja w Bezrzeczu. Patrol straży gminnej zauważył przy sklepie Stokrotka przy ul. Górnej samochód zaparkowany na miejscu zarezerwowanym dla osoby niepełnosprawnej. W zaparkowanym aucie nie było stosownej karty parkingowej.

Po pewnym czasie ze sklepu wyszło dwóch mężczyzn: kierowca i pasażer. Pasażer był w widocznym stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Kierowca natomiast kwestionował naruszenie zakazu postoju i odmówił przyjęcia mandatu karnego. Strażnik gminny nabrał uzasadnionych podejrzeń, że także kierowca może być pod wpływem alkoholu. W pierwszym momencie odmówił on przebadania alkomatem. W związku z tym został ujęty celem przekazania policji. W międzyczasie przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Świadkiem zdarzenia była także funkcjonariuszka straży granicznej, która w tym czasie robiła zakupy w sklepie. Mężczyzna został przekazany patrolowi policji. W trakcie kolejnego badania, wykonanego przez funkcjonariuszy po około 30 minutach, alkomat wykazał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności wobec kierowcy prowadzi Komisariat Policji w Mierzynie. Sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę w Bezrzeczu:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama