Zaloguj się | Rejestracja

Konkurs kulinarny "Bitwa Regionów"

piątek, 15 marca 2019 r., godz. 18:23  |  Wersja do druku

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich na kolejną edycję konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów". Celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. W gminie Dobra działają m.in. Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrej i Buku.Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalne potrawy w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Jak podkreślił Minister Rolnictwa to właśnie członkinie kół są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów.

W Bitwie Regionów mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs podzielono na 3 etapy. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi to przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu podczas targów "Smaki Regionów" w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysłać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie tylko jednego dania.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronem Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Źródło: UG Dobra

Bitwa regionów - plakat:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama