Zaloguj się | Rejestracja

Kiermasz Smaków w Dołujach

środa, 13 marca 2019 r., godz. 15:27  |  Wersja do druku

W niedzielę, 24 marca Dołuje ponownie staną się kulinarną stolicą gminy Dobra. O godz. 13:30 w klubie przy ulicy Żubrzej 7 rozpocznie się Kiermasz Smaków, podczas którego mieszkańcy będą mogli zaprezentować swoje kulinarne talenty.Kiermasz Smaków, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Dołuje-Kościno, rozpocznie się punktualnie o godzinie 13:30 i potrwa do godz. 16:00. Warto być na samym początku, żeby skosztować wszystkich potraw. W zeszłym roku dużą popularnością cieszyły się m.in. zupa meksykańska i tort bezowy z truskawkami. Na gości czekały też pyszne naleśniki, tradycyjny chleb ze smalcem i ogórkiem, warzywne babeczki, chleby własnego wyrobu, masełka o różnych smakach, galaretka, smalec, pasztet, pierogi, konfitury, zupy oraz wspaniałe ciasta. Nie zabrakło również czekoladowej fontanny i owoców.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej edycji Kiermaszu Smaków

Uczestnicy kiermaszu będą mogli skosztować lokalnych przysmaków, zaprezentować swoje umiejętności kulinarne, a także podyskutować w gronie sąsiadów o sposobach gotowania. Najlepszemu kucharzowi przyznany zostanie dyplom "Złotego Kulinara", a na wszystkich wystawców czekają atrakcyjne nagrody.

Każdy kto czuje się lokalnym mistrzem kuchni może wziąć udział w kiermaszu i zgłosić swoją potrawę do konkursu - zobacz formularz i regulamin.

Zgłoszenia do 17 marca przyjmuje Katarzyna Marks ze Stowarzyszenia Dołuje-Kościno - tel. 724-252-377, info@naszedoluje.pl.

"Zebrane na kiermaszu środki przeznaczone zostaną na organizację balu seniora. Zachęcamy do udziału" - poleca Anna Zych ze Stowarzyszenia Dołuje-Kościno.

Źródło: Anna Zych, Stowarzyszenie Dołuje-Kościno

Kiermasz Smaków w Dołujach - plakat:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama