Zaloguj się | Rejestracja

Koła LZS z gminy Dobra podsumowały 2018 rok

piątek, 08 marca 2019 r., godz. 19:54  |  Wersja do druku

W piątek, 1 marca w klubie w Bezrzeczu odbyło się zebranie Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, na którym podsumowano działalność organizacji w 2018 roku. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele poszczególnych kół LZS z gminy Dobra, urzędu gminy oraz wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS.Przewodniczący GZ LZS Andrzej Grochowski przedstawił sprawozdanie z działalności za 2018 rok, w którym podkreślił rozwój stowarzyszenia. Na spotkaniu, każde z miejscowych kół LZS przedstawiło multimedialne prezentacje ze swojej działalności w ostatnich 12 miesiącach. Obecnie na terenie gminy Dobra działa aktywnie 10 kół Ludowych Zespołów Sportowych i jeden Klub Turystyczno-Sportowy, zrzeszających łącznie 310 członków.

W 2018 w ramach upowszechniania kultury fizycznej i turystyki na terenie gminy Dobra zrealizowano 122 imprezy:
1. Imprezy sportowo-rekreacyjne: 60, w których uczestniczyło ok. 5400 osób.
2. Współzawodnictwo sportowe: 17 imprez, w których uczestniczyło 350 osób.
3. Pozaszkolne zajęcia sportowe: 27, w których uczestniczyło 350 uczniów.
4. Promocja i upowszechnienie różnych dyscyplin sportowych: 10 turniejów sportowych w których uczestniczyło 300 osób.
5. Organizacja imprez turystycznych: 35, liczba uczestników: 1030 osób.

Zrealizowano też 67 imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych finansowanych ze środków własnych i od sponsorów, w których wzięło udział ok. 1400 osób. Imprezy realizowane przez koła LZS są adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Imprezy sportowe obejmują różne dyscypliny sportu, są to m.in.: turnieje gier zespołowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka), tenis stołowy, turnieje kometki, turnieje gier planszowych. W ramach imprez sportowych odbywają się cyklicznie biegi przełajowe, zajęcia na sali gimnastycznej w PSP Bezrzecze i w PSP Dobra oraz zajęcia na Orliku w Dobrej.

Koła LZS organizują również wiele imprez turystyczno-krajoznawczych o zasięgu gminny, powiatu, województwa i kraju. Wśród nich można wymienić marsze nordic walking po Puszczy Wkrzańskiej i Puszczy Bukowej (impreza cykliczna), marsz na orientację, wyprawy turystyczne i rajdy rowerowe. Koła realizują również program ogólnopolski "Aktywny senior". Łącznie zorganizowano 35 imprez turystycznych, w których uczestniczyło 1030 osób. LKT-S "Podróżnicy" w Mierzynie, oprócz imprez turystycznym o zasięgu gminy i powiatu, zorganizował XIV Wyprawę Turystyczną po Mazurach. W ramach województwa zorganizowano rajd turystyczny po Cedyńskim Parku Krajobrazowym, zwiedzając Rezerwat Bielinek, Wrzosowiska Cedyńskie i Górę Czcibora. Zorganizowano również wyjazdy nad Morze Bałtyckie.

Łącznie w 2018 roku koła LZS zorganizowały ponad 189 imprez, w których brało udział ponad 7400 uczestników, w tym ok. 2900 dzieci i młodzieży oraz około 10.000 kibiców.

GZ LZS wspólnie z Gminą Dobra zorganizowali 8 imprez:
- Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra,
- Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego RG Dobra,
- udział w organizacji półkolonii,
- udział w zajęciach podczas ferii w klubach GCKiB,
- III Olimpiada Przedszkolaka,
- Gmina Dobra Biega,
- III Turniej Sołectw,
- Turniej Dzikich Drużyn Dobra Cup,
- Mikołajki na Sportowo.

Wszystkie organizowane imprezy miały charakter otwarty i były adresowane do członków poszczególnych kół i społeczności lokalnej: młodzieży szkolnej i rodzin.

W 2018 roku na szczególną uwagę zasługiwały takie imprezy jak:
- III Igrzyska Sportowe LZS z Gminy Dobra,
- imprez w ramach B0 2016 (Bezrzecze, Buk),
- realizacja projektu "Społecznik" - 2 projekty (w okresie wakacji zajęcia z tenisa oraz dzień sportu na Orliku),
- udział w WOŚP ( prowadzenie Kawiarenki, licytacje- zebraliśmy ponad 3000zł)
- udział w XII Ekumenicznym Biegu Charytatywnym "Biegniemy dla Kajtka",
- "Aktywny Senior" oraz "Kąpiele morsów" połączone z biegami przełajowymi,
- zajęcia na sali gimnastycznej w PSP Bezrzecze oraz PSP Dobra,
- treningi piłki nożnej dla dzieci na boisku w Wołczkowie (3x w tyg.),
- treningi piłki nożnej dla dzieci na Orliku w Dobrej.

Przy organizacji imprez wykorzystywana była gminna baza lokalowa, sportowa i turystyczna (boiska wiejskie, boisko Orlik, boiska szkolne, sale gimnastyczne, tereny rekreacyjne, place zabaw, kluby wiejskie). Imprezy były często organizowane wspólnie z radami sołeckimi, szkołami oraz klubami i świetlicami wiejskimi.

"Pragnę bardzo serdecznie podziękować za trud i ogromne zaangażowanie wszystkim członkom LZS. Bardzo dziękuję władzom gminy za wsparcie finansowe naszej działalności, bez tego wsparcia nasza działalność byłaby ograniczona. Zadania, które realizuje GZ LZS, służą popularyzacji kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, podnoszą sprawność fizyczną oraz integrują mieszkańców gminy" - mówił Andrzej Grochowski z GZ LZS.

Najaktywniejsi działacze zostali odznaczeni Honorowymi Odznakami LZS:
- złota odznakę otrzymała Janina Kapłon z LZS Grzepnica,
- srebrną odznakę otrzymali: Jacek Kapłon z LZS Grzepnica oraz Adrian Ignaczenko z LZS Dobra,
- brązowe odznaki otrzymali: Dariusz Filipowicz, Piotr Lew, Stefan Zygmanowski, Daniel Krepus, Grzegorz Grażewski, Agata Filipowicz członkowie LZS Dobra.
Dekoracji dokonał wiceprzewodniczący ZZ LZS Ryszard Litwińczuk. Wszystkie koła otrzymały podziękowania od zarządu GZ LZS.

"Bardzo wysoko oceniam działania GZ LZS, dziękuję za pracę społeczną, jaką członkowie LZS wkładają w realizację upowszechnianie kultury fizycznej i turystyki na terenie gminy. Życzę dużo wytrwałości w realizacji kolejnych zadań" - mówiła podczas spotkania Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Głos zabrał też wiceprzewodniczący ZZ LZS Ryszard Litwińczuk, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że władze wojewódzkie LZS bardzo wysoko oceniają działalność GZ LZS z Dobrej. Jest to jedno z najprężniej działających ogniw gminnych LZS na terenie województwa. Zarówno Wójt Gminy Dobra jak i wiceprzewodniczący ZZ LZS podkreślili, że to wszystko dzieje się dzięki operatywności działaczy, a szczególnie dzięki przewodniczącemu Andrzejowi Grochowskiemu, którego działania mobilizują innych.

Źródło: GZ LZS W Dobrej

Koła LZS z gminy Dobra podsumowały 2018 rok:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama