Zaloguj się | Rejestracja

Podsumowanie projektu Imagine Next

piątek, 01 marca 2019 r., godz. 13:26  |  Wersja do druku

Pod koniec lutego w Ponte San Nicolo (Włochy) odbyło się podsumowanie projektu Imagine Next. W projekcie tym uczestniczyły delegacje z miast partnerskich: Crest (Francja), Nidda (Niemcy), Medvode (Słowenia) oraz delegacja z gminy Dobra.Gminę Dobra reprezentowali przedstawiciele samorządu, uczniowie i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, przedstawiciele Stowarzyszenia GZ LZS, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Sołectwa Dołuje, Stowarzyszenia Klub Sportowy Wołczkowo-Bezrzecze, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej oraz studenci z Interdyscyplinarnego Koła Naukowego "Filorom", działającego przy Uniwersytecie Szczecińskim Wydział Filologiczny. Realizatorem projektu była włoska gmina Ponte San Nicolo i Stowarzyszenie I Gemellaggi.

23 lutego w sali obywatelskiej urzędu zaprezentowano działania partnerów. Wystąpili też burmistrz Ponte San Nicolo Enrico Rinuncini i Prezes Stowarzyszenia I Gemellaggi Enrico Annoni. Następnie głos zabierali uczestnicy projektu z każdego kraju. W imieniu gminy Dobra wystąpiła wójt Teresa Dera, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z Dobrej oraz studenci z Interdyscyplinarnego Koła Naukowego "Filorom" pod opieką Moniki Karcz-Napieraj. Studenci przygotowali film z wywiadami na temat postrzegania Unii Europejskiej we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Bezrzeczu. Na zakończenie spotkania organizatorzy przedstawili spektakl "A garden without flowers" (Ogród bez kwiatów), była też sesja czytania przez Klub Kobiet z Ponte San Nicolo oraz występ grupy muzycznej młodzieży z Ponte San Nicolo.

Następnego dnia w Ponte San Nicolo odbyła się parada karnawałowa, w której wzięły udział wszystkie delegacje uczestniczące w projekcie.

Zobacz zdjęcia z Ponte San Nicolo

25 lutego uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Europe Direct miasto Wenecja w siedzibie Uniwersytetu Weneckiego. Przedstawiony został projekt EU for young people. Dzięki wizycie w Wenecji uczestnicy projektu mogli też poznać tradycje i dziedzictwo kulturowe karnawału weneckiego. Wieczorem zakończono projekt. Było to czas na podsumowanie i podziękowania dla organizatorów: gminy Ponte San Nicolo i Stowarzyszenia I Gemellaggi. Podczas pobytu przedstawiciele miast partnerskich rozmawiali również o dalszej współpracy i realizacji kolejnych projektów.

Uczestnicy projektu mieli zagwarantowany pobyt u rodzin włoskich oraz w hostelu, zgodnie z podpisanym porozumieniem o współpracy. Po stronie partnerów było pokrycie kosztów dojazdu. Studenci z zaprzyjaźnionego koła naukowego pokrywali koszty przejazdu we własnym zakresie.

"Dziękujemy Patrycji, Adzie, Przemkowi, Kamilowi, Radkowi i Dianie za współpracę ze szkołą, przygotowanie filmu, spotkanie z Eurodesc w Szczecinie, a Pani Monice Karcz-Napieraj za koordynację działań, przygotowanie i przedstawienie tradycji świątecznych w Europie uczniom PSP w Bezrzeczu" - dziękują przedstawiciele samorządu gminy Dobra.

Źródło: UG Dobra

Podsumowanie projektu Imagine Next:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama