Zaloguj się | Rejestracja

Teatrzyk Fioretti przedstawił "Romeo i Julię" - wideo

czwartek, 21 lutego 2019 r., godz. 17:48  |  Wersja do druku

W sobotę, 16 lutego na scenie Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej Teatrzyk Fioretti zaprezentował przedstawienie "Romeo i Julia". Sztuka Szekspira, której akcja dzięki młodym aktorom z gminy Dobra przeniesiona została w czasy współczesne, zachwyciła publiczność.Teatrzyk Fioretti składa się z młodych artystów z gminy Dobra pod opieką Moniki Chomiuk. Powstał on z inicjatywy zaprzyjaźnionego franciszkanina ojca Tomasza Tęgowskiego, który chciał zaktywizować dzieci przy parafii. Pierwsze próby odbyły się we wrześniu 2011 roku. Początkowo miała to być tylko grupa teatralna, która wystawi w parafii Jasełka. Szybko okazało się jednak, że dzieci są bardzo chętne do dalszej pracy.

Sobotni występ Teatrzyku Fioretti zapełnił salę w Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Młodzi aktorzy doskonale sprawdzili się w swoich rolach. Akcja spektaklu, przeniesiona do czasów współczesnych, bardzo przypadła do gustu zgromadzonej na sali publiczności, która wielokrotnie nagradzała aktorów burzą oklasków.

Po spektaklu widzowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, kawę i herbatę. Można było też porozmawiać z młodymi aktorami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz nagrania wideo z przedstawienia, które prezentujemy poniżej.

Aktorzy z Teatrzyku Fioretti już kilkukrotnie prezentowali swoje umiejętności w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Byli też zaproszeni na festyn w Mierzynie, wystąpili podczas Akademii Malucha w CH Ster, a 2 lata temu zaprezentowali się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie.

"Teatrzyk Fioretti tworzą dzieci i młodzież z Dobrej w wieku od 6 do 15 lat. Od 1,2 m do 1,8 m. Uwielbiam z nimi pracować. Są to bardzo mądre, zdolne dzieciaki. Mają swoje zdanie, obserwują i analizują świat, który je otacza. Myślę, że pracując z młodymi ludźmi trzeba przede wszystkim ich słuchać i szanować ich opinię. To prawda, że młodzi ludzie powinni czerpać z doświadczeń i wiedzy dorosłych, ale czasami można się wiele nauczyć i od nich" - mówi opiekunka teatrzyku Monika Chomiuk.

Teatrzyk Fioretti: "Romeo i Julia" - 16.02.2019 r. :


Teatrzyk Fioretti: "Romeo i Julia" - 16.02.2019 r. :

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama