Zaloguj się | Rejestracja

Nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu

wtorek, 12 lutego 2019 r., godz. 10:36  |  Wersja do druku

Prawie 2,5 promila alkoholu miał młody mężczyzna, który wjechał samochodem do przydrożnego rowu w sąsiadującej z gminą Dobra miejscowości Stobno. Kierowca tłumaczył, że jechał do sklepu po alkohol, ale stracił panowanie nad pojazdem.W sobotę, 2 lutego w godzinach wieczornych oficer dyżurny Komisariatu Policji w Mierzynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stobno. Na miejscu zdarzenia policjanci drogówki zobaczyli Fiata Seicento, który znajdował się w przydrożnym rowie. Wewnątrz pojazdu siedział młody mężczyzna. Ponieważ drzewo, przy którym się zatrzymał i przydrożne krzaki nie dawały możliwości wyjścia od strony kierowcy, 25 latek zmuszony był wysiąść z samochodu od strony pasażera, po czym w klapkach stanął obok pojazdu nie dowierzając w to co się stało.

Funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej, który zauważył wypadek i zgłosił zdarzenie, wyczuł od młodego mężczyzny alkohol, wziął od niego dokumenty i posadził w swoim samochodzie, oczekując na przyjazd patrolu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że w organizmie ma prawie 2,5 promila alkoholu. 25-latek oświadczył mundurowym, że pił alkohol na imprezie i chciał tylko podjechać do sklepu po więcej trunków.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy młodego kierowcy. Kolejne konsekwencje swojego zachowania poniesie on przed sądem. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

"Pochwała należy się zgłaszającemu, który wykazał się obywatelską postawą i nie był bierny wobec tego co zauważył. Natychmiast powiadomił nas o takim zdarzeniu i do przyjazdu patrolu cały czas był na miejscu zdarzenia. Jego reakcja pozwoliła wyeliminować pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu" - informuje sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Źródło: sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, KPP Police

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama