Zaloguj się | Rejestracja

Pierwsze autobusy dojechały do Sławoszewa

piątek, 01 lutego 2019 r., godz. 13:08  |  Wersja do druku

Od 1 lutego 2019 r. do Sławoszewa można już dojechać komunikacją autobusową. Linia 121 Głębokie-Grzepnica została wydłużona do tej właśnie miejscowości. Było to możliwe m.in. dzięki utwardzeniu ul. Opalowej, po której zawracają pojazdy komunikacji miejskiej.Dla przedstawicieli Gminy Dobra uruchomienie tego połączenia było niezmiernie ważne, ponieważ mieszkańcy Sławoszewa jako jedyni nie mogli korzystać z komunikacji miejskiej. Od kilku lat Wójt Gminy Dobra Teresa Dera czyniła starania, aby pozyskać teren pod zatokę autobusową, co niestety nie doszło do skutku. Skorzystano więc z innej możliwości - po uzgodnieniu z mieszkańcami utwardzono ul. Opalową, po której zawracają teraz pojazdy komunikacji miejskiej.

"Wspólnie z sołtysem Grzepnicy Arkadiuszem Królem sprawdziliśmy, jak pierwszego dnia działa to połączenie autobusowe. Bus przyjechał punktualnie i czekał na pasażerów. Co prawda na przystanku nie zastaliśmy pasażerów, ale wiemy od kierowcy, że korzystali z wcześniejszych połączeń. Wydłużona linia nr 121 ułatwi komunikację mieszkańcom Sławoszewa, którzy od lat czekali na taką możliwość. Wspólnie z mieszkańcami cieszymy się z nowego połączenia w ramach komunikacji miejskiej funkcjonującej na terenie naszej gminy" - informuje Sekretarz Gminy Dobra Rozalia Adamska.

Kursy linii nr 121 wykonywane są na wydłużonej trasie Głębokie - Sławoszewo, przy czym w dni powszednie w godzinach szczytu wybrane kursy wykonywane są na dotychczasowej trasie Głębokie - Grzepnica. Kursy we wszystkie dni tygodnia zostaną obsłużone taborem mikro niskopodłogowym, z wyjątkiem wybranych kursów w godzinach szczytu na dotychczasowej trasie Głębokie - Grzepnica, gdzie nastąpi obsługa taborem MAXI.

Przystanek w Sławoszewie znajduje się w ciągu ul. Złotej, przy skrzyżowaniu z ul. Opalową.

Z rozkładem jazdy dla linii nr 121 obowiązującymi od dnia 1.02.2019 r. mieszkańcy mogą zapoznać się na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie - kliknij tutaj.

Źródło: UG Dobra

Komunikacja autobusowa do Sławoszewa:


Komunikacja autobusowa do Sławoszewa.:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama