Zaloguj się | Rejestracja

Komenda Powiatowa Policji podsumowała 2018 rok

wtorek, 22 stycznia 2019 r., godz. 14:33  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 21 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Policach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu polickiego oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. Na odprawie określono również priorytety działań policjantów na bieżący rok.W uroczystej naradzie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, innych służb mundurowych, przedstawiciele związków zawodowych oraz policjantki, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Odprawę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor, który zaprezentował wyniki pracy polickiej policji za 2018 rok, a efekty służby przedstawił za pomocą prezentacji multimedialnej, odnoszącej się do poziomu uzyskiwanych rezultatów pionu kryminalnego, prewencyjnego i ruchu drogowego.

Komendant oprócz podania liczby zatrzymanych, nietrzeźwych kierujących, sprawców innych przestępstw, osób poszukiwanych listami gończymi, wspomniał także o niewymiernym czynniku mającym wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, jakim były działania prewencyjne i profilaktyczne. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego polickiej jednostki przez cały rok prowadzili szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu. Spotkania z dziećmi, młodzieżą, seniorami, spotkania środowiskowe z mieszkańcami, konsultacje społeczne oraz debaty, których łącznie było ponad 600, to stałe elementy pracy funkcjonariuszy w zakresie profilaktyki.

W trakcie wystąpienia komendant podziękował przedstawicielom władz samorządowych i instytucjom za codzienną współpracę z policką jednostką. Zwrócił uwagę jak ważne jest ich wsparcie, także to finansowe. Dzięki funduszom otrzymanym od Starostwa Powiatowego w Policach oraz gmin Police, Kołbaskowo i Dobra, w wysokości 170.000 złotych, policka komenda wzbogaciła się o nowe radiowozy i sprzęt dla funkcjonariuszy. Komendant podziękował wszystkim uczestnikom odprawy za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu polickiego. Omówił również zakończone i planowane inwestycje, a także przybliżył wyzwania, które stoją przed policką policją w 2019 roku.

Praca mundurowych z powiatu polickiego została pozytywnie oceniona również przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Jacka Cegiełę. Podsumowując pracę i wyniki osiągnięte w ubiegłym roku, komendant podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie i pracę na wysokim poziomie oraz przedstawił główne kierunki pracy na 2019 rok.

Źródło: KPP Police

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama