Zaloguj się | Rejestracja

Zimowy bieg na gołą klatę w Grzepnicy - wideo i zdjęcia

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., godz. 19:37  |  Wersja do druku

W sobotę, 19 stycznia w Grzepnicy odbyła się 2. edycja zimowego biegu Extreme Wolf. Uczestnicy mieli do pokonania dwie trasy - o długości 6 i 12 km. Ekstremalną atrakcją był odcinek prowadzący przez leśne jezioro.Impreza Extreme Wolf ma za zadanie promowanie unikatowych miejsc na Pomorzu Zachodnim, w ekstremalnym stanie fizycznym. Niewątpliwie jednym z takich miejsc jest Rezerwat Świdwie, leżący w obrębie gminy Dobra.

W sobotę na placu w Grzepnicy zebrali się zawodnicy spragnieni ekstremalnych wrażeń. Temperatura powietrza wynosiła ok. 0 stopni Celsjusza. Bieg zaplanowano na 2 dystansach (6 km i 12 km), ze wspólnym startem. Zawodnicy mieli pokonać trasę w minimalistycznym odzieniu, co miało na celu jak największe zbliżenie do natury.

Uczestników biegu powitali Daniel Krępa z Klubu Sportowego "Extreme Wolf" oraz Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która dopingowała biegaczy.

"Bardzo się cieszę, że tylu zawodników przyjechało do gminy Dobra i że pogoda dopisała, bo jest trochę mrozu, a o to chodziło" - mówiła Teresa Dera.

Po rozgrzewce, którą przeprowadził Daniel Krępa, zawodnicy wyruszyli na trasę. Ekstremalną atrakcją biegu była możliwość zanurzenia się w leśnym jeziorku. Prawie wszyscy zawodnicy zdecydowali się pokonać ten najtrudniejszy odcinek trasy.

"W biegu liczyło się przede wszystkim przetrwanie i poznanie własnych ograniczeń" - mówili organizatorzy.

Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg. Na koniec przygotowano poczęstunek. Było ognisko, kiełbaski z grilla, gorąca zupa i napoje. To była bardzo dobrze zorganizowana impreza. Wszystkim uczestnikom towarzyszył świetny humor. Dla biegaczy były upominki od głównego sponsora - firmy Puccini.

Organizatorami imprezy byli Stowarzyszenie "Extreme Wolf", Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Zimowy bieg na gołą klatę w Grzepnicy - 19.01.2019 r.:


Zimowy bieg na gołą klatę w Grzepnicy - 19.01.2019 r.:
Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama