Zaloguj się | Rejestracja

KS Wołczkowo-Bezrzecze - podsumowanie rundy

czwartek, 10 stycznia 2019 r., godz. 13:20  |  Wersja do druku

Ligowe zwycięstwa, powstanie drużyn młodzieżowych i perspektywa rozwoju - tak wyglądała jesień w wykonaniu klubu Wołczkowo-Bezrzecze. W rundzie jesiennej WB zgromadziło o trzy punkty mniej niż w całym poprzednim sezonie, a patrząc na miejsce w tabeli, to drugi najlepszy wynik w dziesięcioletniej historii klubu.Tegoroczne Święta i Sylwester niby były takie same, jak w poprzednich latach, ale jednak w znacznie lepszych humorach. Dokładnie rok temu Wołczkowo-Bezrzecze zajmowało ostatnie miejsce w tabeli, tracąc aż cztery punkty do miejsca dającego utrzymanie. 365 dni później jest czwarte miejsce, najgorsze dla sportowca, bo tuż za podium, ale patrząc za siebie można się cieszyć z postępu, jaki poczynił cały klub.

W rundzie jesiennej WB zgromadziło o trzy punkty mniej niż w całym poprzednim sezonie, a patrząc na miejsce w tabeli, to drugi najlepszy wynik w dziesięcioletniej historii klubu. Wpływ na to miała praca zespołu na treningach, ale także stabilizacja, której w ostatnich latach brakowało.

Przed nowym sezonem utrzymano trzon zespołu, do którego dołączono zawodników gwarantujących jakość. To sprawiło, że po końcowym gwizdku smutek jaki obserwowaliśmy w poprzednim sezonie, zamienił się w radość z wygrywania.

"Wpływ na nasz postęp miała solidna praca całego zespołu, a także wyciąganie wniosków. Najlepszą metodą dla rozwoju zawodnika, jest obserwowanie swojej gry. Drużynowe, ale także indywidualne analizy, które przeprowadzamy po meczach, ułatwiają nam wspólną pracę, czego efekty możemy obserwować w tabeli" - mówi trener zespołu Marcin Dworzyński.

W pierwszej rundzie w barwach WB wystąpiło 31 zawodników, z czego aż 28 przynajmniej raz od pierwszej minuty. Te liczba pokazują, że skład jest wyrównany, a rotacja zawodników płynna. Ciekawostką jest fakt, że z tych 31 zawodników, aż 9 jest wychowankami Salosu Szczecin, z którym współpraca przebiega we wzorowy sposób.

Najwięcej minut na boisku spędzili: Dawid Polański - 1080, Patryk Glinkowski - 1074, Aleksander Garackievich - 1054, Bartosz Kwiecień - 900, Hubert Smolik - 900 i Michał Kopacz - 897. O stabilności kadry świadczy fakt, że aż dziewięciu zawodników zagrało w podstawowym składzie przynajmniej w dziewięciu meczach.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Kuś (6 bramek), a pięciu innych: Łukasz Dłużniewski, Patryk Glinkowski, Dawid Polański, Hubert Smolik i Łukasz Szyszkowski zanotowało przynajmniej dwa trafienia.

Wyniki wynikami, ale najważniejszą informacją i najcenniejszym zwycięstwem jest utworzenie w klubie drużyn młodzieżowych. Teraz dziewczynki i chłopcy już od najmłodszych lat pierwsze kroki w świecie piłki nożnej mogą stawiać w klubie Wołczkowo-Bezrzecze. Opiekę nad drużynami młodzieżowymi objął doświadczony trener Adam Gołubowski, dzięki czemu ciekawie prowadzone zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a już niebawem podopieczni wyjadą na obóz piłkarski.

Wzmocnienia pierwszego zespołu, kolejne dzieciaki na treningach i nieustanny rozwój sprawiają, że wiosna w tym roku nadejdzie szybciej niż zwykle. Wołczkowo-Bezrzecze rozwija się w dynamiczny sposób, a ogromny wpływ na to mają przyjaciele klubu: Gmina Dobra, Dlux, Wenglon, Poldek, Jerzy Gawlik, Skraw-Met, Igielski, Mix Taxi, Zajazd Pod Lipami, Bono, Rehabilitacja Adrian Wawrzyniak & Jakub Korżak oraz Radio Szczecin.

Źródło: Marcin Dworzyński

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama