Zaloguj się | Rejestracja

Polowanie na dziki w gminie Dobra

wtorek, 08 stycznia 2019 r., godz. 15:43  |  Wersja do druku

Koło Łowieckie "JELEŃ" Szczecin oraz Wojskowe Koło Łowieckie "BAŻANT" planują odstrzał dzików na terenie gminy Dobra. Ma to związek z zaleceniem Ministra Środowiska dotyczącym zorganizowania wielkoobszarowych polowań zbiorowych na dziki, jako strategii przyjętej w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń.Odstrzał dzików zarekomendował Główny Inspektorat Weterynarii. Polowania na terenie Polski będą prowadzone przez trzy najbliższe weekendy.

W gminie Dobra odstrzał dzików odbędzie się w sobotę, 19 stycznia, w godz. 8-16. Polowanie na terenie obwodów łowieckich nr 119 i 121, obejmujących gminę Dobra, przeprowadzą Koło Łowieckie "JELEŃ" Szczecin oraz Wojskowe Koło Łowieckie "BAŻANT". Mieszkańcy i osoby przebywające tego dnia na terenie gminy Dobra proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zbiorowe polowania na dziki to strategia Ministerstwa Środowiska, która ma na celu zwalczanie rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Związek Łowiecki zapewnia, że nie ma mowy o masowym zabijaniu zwierząt, jednak ekolodzy szacują, że do końca stycznia zginąć może nawet 200 tysięcy dzików.

Obwody łowieckie nr 119 i 121 obejmujące teren gminy Dobra:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 1

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama