Zaloguj się | Rejestracja

Noworoczny rajd rowerowy nad jezioro Świdwie

piątek, 04 stycznia 2019 r., godz. 15:04  |  Wersja do druku

Rowerzyści tradycyjnie przywitali Nowy Rok udziałem w Noworocznym Rajdzie Rowerowym nad jezioro Świdwie. Wyjazd rowerowy zgromadził miłośników turystyki rowerowej ze Szczecina i Pomorza Zachodniego.Mało sprzyjające warunki atmosferyczne nie przestraszyły rowerzystów i także w tym roku miłośnicy turystyki rowerowej ze Szczecina i Pomorza Zachodniego tradycyjnie przywitali Nowy Rok na rowerach podczas Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie. W wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wzięło udział ponad 100 rowerzystów.

Na starcie rajdu organizatorzy rozdali uczestnikom kamizelki oraz akcesoria odblaskowe przekazane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie. Dobra widoczność rowerzystów jest szczególnie ważna w okresie jesienno-zimowym, kiedy to kierowcy samochodów mają często ograniczoną widoczność ze względu na warunki atmosferyczne.

Uczestnicy rajdu pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej. Była to już szósta edycja wydarzenia i pomimo mało sprzyjających warunków pogodowych został pobity kolejny rekord frekwencyjny. Noworoczny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie stał się wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez rowerowych na Pomorzu Zachodnim.

Po dotarciu do Rezerwatu Świdwie Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus, wzniósł symboliczny toast bezalkoholowym szampanem i złożył życzenia uczestniczącym w rajdzie rowerzystom. Prezes klubu wyraził podziękowania dla Zarządu, Rady Programowej oraz wolontariuszy fundacji, których ogromne zaangażowanie pozwoliło zorganizować wiele interesujących wydarzeń dla szczecińskiego i zachodniopomorskiego środowiska rowerowego. Przy ognisku rowerzyści rozmawiali o planach swoich wycieczek i wypraw rowerowych na rok 2019.

"Rok 2018 był bez wątpienia najlepszym i najbardziej intensywnym w pięcioletniej historii Szczecińskiego Klubu Rowerowego. Poza organizacją tradycyjnych wypraw rowerowych klub zorganizował wiele rajdów rodzinnych, szkolenia z pierwszej pomocy, szkolenia serwisowe, szkolenia mające na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa i przepisów z zakresu Kodeksu Drogowego (we współpracy z policją) oraz zaangażował się w działalność charytatywną. Plany na rok 2019 mamy jeszcze bardziej intensywne" - powiedział Zbigniew Nadkierniczny, wiceprezes klubu.

"Cieszę się ogromnie, że działalność klubu wspiera coraz więcej wolontariuszy, bez których nie bylibyśmy w stanie na tak dużą skalę organizować naszych największych wydarzeń - corocznego rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego czy ultramaratonu rowerowego Ultra Gryfus" - powiedział Wojciech Marciniak, członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama