Zaloguj się | Rejestracja

Wystawa w Dworku Ramin - relacja i zdjęcia

środa, 19 grudnia 2018 r., godz. 19:34  |  Wersja do druku

W sobotę, 15 grudnia w położonym przy granicy Dworku Ramin odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Fauna Gminy Dobra i okolic w obiektywie Przemka Wójcika". Otwarcie wystawy poprzedził koncert fortepianowy z repertuaru Szopena w wykonaniu niewidomego pianisty Patryka Matwiejczuka.Wernisaż wystawy fotograficznej "Fauna Gminy Dobra i okolic w obiektywie Przemka Wójcika" odbył się w Gutshas Ramin (Niemcy) u Jolanty Grenke i Edwarda Orlowskiego. Wystawę poprzedził koncert fortepianowy z repertuaru Szopena w wykonaniu niewidomego pianisty Patryka Matwiejczuka, podczas którego goście mogli rozkoszować się muzyką klasyczną. Otwarcia wystawy dokonał pomysłodawca Wojciech Szlachcikowski.

Na wystawie zaprezentowano ponad 40 unikalnych, wielkoformatowych fotografii ptaków i zwierząt wykonanych przez szczecińskiego fotografa przyrody Przemka Wójcika. Zdjęcia zrobiono na terenie gminy Dobra i powiatu polickiego, głównie na terenie Rezerwatu Świdwie.

"Wystawienie tych fotografii po zachodniej stronie naszej granicy w miejscowości Ramin jest świetną okazją do promowania gminy Dobra i powiatu polickiego. Frekwencja była bardzo duża, a wśród przybyłych gości Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i Burmistrz Polic Władysław Diakun" - mówi Wojciech Szlachcikowski.

Na wystawie prezentowane były między innymi zdjęcia takich ptaków i zwierząt jak bielik zwyczajny, kania ruda, czeczotka, daniel, wilk szary i wiele innych. Fotografie, w których autor uchwycił chwile z życia przedstawionej fauny, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Goście bardzo chętnie rozmawiali z autorem fotografii o tajemnicach jego pracy.

Z myślą o nadchodzących świętach przygotowano również kiermasz. Wystawcy z Mierzyna, Dołuj, Wołczkowa, Szczecina, Locknitz i Ramin wystawili wykonane własnoręcznie arcydzieła z przeznaczeniem na prezenty pod choinkę i do ozdoby domu. Można było podziwiać stroiki, lalki, mikołaje, ozdoby choinkowe, wyroby z lawendy, biżuterię i wiele innych wspaniałych wyrobów.

Przemek Wójcik zajmuje się fotografią przyrodniczą. Można go często spotkać na terenie Rezerwatu Przyrody Świdwie, ponieważ temu miejscu poświęca najwięcej czasu. Ma oficjalną zgodę wydaną przez RDOŚ na fotografowanie i filmowanie na terenie rezerwatu.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Przemkiem Wójcikiem, który przeprowadziliśmy kilka miesięcy temu.

Fot. Artur Rydzewski, Denis Siejtbatałow, Taisa Siejtbatałow

Wystawa fotograficzna "Fauna Gminy Dobra i okolic w obiektywie Przemka Wójcika":
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama