Zaloguj się | Rejestracja

Nowe radiowozy dla policji

środa, 19 grudnia 2018 r., godz. 08:07  |  Wersja do druku

Komenda Powiatowa Policji w Policach wzbogaciła się o trzy nowe radiowozy. Samochody pozyskano dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych: Starostwa Powiatowego w Policach i gmin Police, Dobra oraz Kołbaskowo. Nowe auta to Hyundai i20 oraz dwa Ople Mokka - jeden z nich trafi do Komisariatu Policji w Mierzynie.Uroczyste przekazanie radiowozów z udziałem Wójt Gminy Dobra Teresy Dera, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz, Starosty Polickiego Andrzeja Bednarek, Burmistrza Polic Władysława Diakun, Komendanta Powiatowego Policji w Policach insp. Mariusza Bajora, policjantów i zaproszonych gości miało miejsce 18 grudnia przed budynkiem polickiej komendy. Komendant Mariusz Bajor zaznaczył, że dla policjantów to bardzo ważna uroczystość.

Radiowozy mają służyć na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu polickiego. Policjanci, aby móc skutecznie nieść pomoc zagrożonym osobom, muszą posiadać należycie wyposażone pojazdy. Inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki programowi, w którym 50% kosztów zakupu pojazdów pokrywanych jest z budżetu policji, a druga połowa z budżetów samorządów.

Jeden z nowych samochodów to oznakowany radiowóz marki Hyundai i20, który został zakupiony dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Policach oraz Gminy Police. Pojazd będzie przeznaczony do służby dla funkcjonariuszy rewiru dzielnicowych komendy w Policach. Mundurowi będą mogli lepiej i szybciej wykonywać swoje obowiązki, aby być bliżej mieszkańców. Kolejne dwa samochody to oznakowane radiowozy marki Opel Mokka. Pojazdy trafią do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Mierzynie i Posterunku Policji w Kołbaskowie. Zakup pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu, którego udzieliła Gmina Dobra i Gmina Kołbaskowo.

Przekazane pojazdy to kolejne wsparcie polickiej komendy. Na początku 2018 roku już dwa oznakowane radiowozy marki Kia Ceed zostały zakupione z budżetu policji. Jeden trafił do funkcjonariuszy polickiej drogówki, a drugi zasilił Komisariat Policji w Mierzynie.

Systematyczna modernizacja policyjnej floty poprawia warunki służby funkcjonariuszy, co z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności policyjnych działań, a co za tym idzie wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Źródło: KPP w Policach

Nowe radiowozy dla policji:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama