Zaloguj się | Rejestracja

Przygotowania do zimy w gminie Dobra

czwartek, 13 grudnia 2018 r., godz. 13:04  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 10 grudnia odbyło się coroczne posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na spotkaniu omówiono kwestię mogących wystąpić potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa publicznego oraz przygotowania gminnych służb do sezonu zimowego.Służby gminne przygotowania do okresu zimowego rozpoczęły już jesienią. Obecnie Ośrodek Pomocy Społecznej objął swoją opieką przebywające na terenie gminy Dobra pięć osób bezdomnych, a ośmiu osobom starszym i samotnym zakupił opał. Dla czterech osób prowadzących nieregulowany tryb życia i nadużywających alkohol będą wykupowane ciepłe posiłki.

Straż Gminna rozpoczęła akcję monitorowania miejsc pobytu osób bezdomnych. W przypadku opadów śniegu będzie sprawdzała przejezdność dróg, uszkodzeń infrastruktury, drożność kratek ściekowych. Straż Gminna również będzie: kontrolować usuwanie śniegu i lodu z chodników, parkingów i obiektów, monitorować zbiorniki wodne w celu zapobiegania wchodzenia na lód, kontrolować sprzedaż i korzystanie ze środków pirotechnicznych, przeprowadzać przed przerwą świąteczną i feriami zimowymi prewencyjne spotkania w szkołach.

W zakresie ruchu drogowego zwiększone zostaną kontrole przestrzegania przez pieszych obowiązku noszenia elementów odblaskowych (w przypadku poruszania się poza terenem zabudowanym).

Reklamy Google:


Na spotkaniu poinformowano również że Gmina Dobra wyłoniła w drodze przetargu firmę KML Sp. z o. o., która będzie odpowiedzialna, za posypywanie i odśnieżanie dróg gminnych zgodnie z określoną specyfikacją. (umowę zawarto na okres od 1 listopada br. do 15 kwietnia 2019 r.). Informacje w sprawie zimowego utrzymania dróg umieszczone zostały na stronie bip.dobraszczecinska.pl

W obiektach sportowych, kulturalno-oświatowych, schronisku dla zwierząt bezdomnych dokonano niezbędnych przygotowań do sezonu zimowego.

Na posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego miało miejsce również podsumowanie mijającego 2018 roku pod kątem odnotowanych zdarzeń mogących mieć znamiona kryzysowych. Takich zdarzeń, które miały wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców na terenie gminy Dobra odnotowano siedem. Do nich między innymi zaliczono: wyciek gazu podczas prac ziemnych w Wołczkowie, ujawnienie podejrzanego przedmiotu o kształcie granatu w pobliżu zabudowy wielorodzinnej w Dobrej, duży pożar stogu w Skarbimierzycach (spowodował zagrożenie w ruchu drogowym).

Znamienna w skutkach dla mieszkańców naszej gminy, a w szczególności rolników była panująca od maja do września susza. Do powołanej przez wojewodę komisji szacującej straty zgłosiło się 41 rolników z naszej gminy. Stwierdzono szkody w uprawie na powierzchni ok. 2 500 h, a szkody powyżej 70% na powierzchni ok. 770 h. Szkody te oszacowano na kwotę w przybliżeniu 4 800 000 zł.

Źródło: Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama