Zaloguj się | Rejestracja

Straż gminna otrzymała nagrody od GDOŚ

poniedziałek, 03 grudnia 2018 r., godz. 08:53  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej otrzymała od Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska komplety profesjonalnych latarek oraz lornetek. To nagroda za udział w konkursie "Interwencja dla przyrody" organizowanym przez GDOŚ.Konkurs zorganizowany został w ramach projektu LIFE15 GIE/PL/000758 "Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody", aby promować efektywną ochronę przyrody oraz wiedzę na temat obszarów Natura 2000. Zadanie konkursowe polegało na opisaniu interwencji związanej z ochroną przyrody, która odbyła się w ciągu ostatnich dwóch lat od przesłania zgłoszenia do konkursu.

"Warunkiem przystąpienia do konkursu było ukończenie bezpłatnego kursu. Do formularza konkursowego musiały zostać dołączone dwa imienne certyfikaty, potwierdzające ukończenie kursu e-learningowego przez funkcjonariuszy/strażników danej jednostki" - informuje Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Reklamy Google:


Straż Gminna w Dobrej zgłosiła do konkursu dwie interwencje. Pierwsza dotyczyła wzorcowej współpracy straży gminnej ze Strażą Graniczną, Policją Niemiecką i Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska.

"24 września 2016 r. patrol straży gminnej ujawnił bardzo duże ,,dzikie” wysypisko śmieci w pobliżu m. Dobra. Odpady znajdowały się na skraju lasu. Dokładne sprawdzenie miejsca pozwoliło ustalić, iż śmieci bezsprzecznie pochodzą z jednej z miejscowości w pobliżu m. Passewalk w Niemczech. Były to głównie duże ilości starej wełny mineralnej oraz niewielki ilości odpadów komunalnych. Trzy dni później, w godzinach popołudniowych wspólny patrol polskiej Straży Granicznej, Policji niemieckiej oraz strażników Straży Gminnej w Dobrej udał się w miejsce ujawnionych odpadów. Na miejscu funkcjonariusz Policji niemieckiej odnalazł kolejny dowód wskazujący na Niemcy jako miejsce pochodzenie śmieci. Następnie wspólny patrol udał się na terytorium Niemiec, gdzie przeprowadzono ustalenia w miejscowości Rollwitz k. Passewalku. Potwierdzono, iż remontowana była jedna z hal, skąd mogły pochodzić odpady. W wyniku podjętych czynności ustalono sprawców wyrzuconych śmieci, zostali oni ukarani, a śmieci uprzątnięte " - opisuje Andrzej Budzyński.

Kolejna zgłoszoną interwencja była masowa wycinka drzew w okresie lęgowym w obszarze Natura 2000. Wycinkę wstrzymano i po konsultacji całość materiałów przekazano do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Obie zgłoszone interwencje zostały wyróżnione przez komisję konkursową. Straż Gminna w Dobrej otrzymała komplety profesjonalnych latarek oraz lornetek, które niewątpliwie przydadzą się w codziennej służbie.

Źródło: Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama