Zaloguj się | Rejestracja

Zaśmiecanie lasu w Bezrzeczu

piątek, 30 listopada 2018 r., godz. 12:39  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 26 listopada wpłynęło kilka zgłoszeń o kolejnym zaśmiecaniu lasu w rejonie Bezrzecza. Odpady znajdowały się przy drodze leśnej, na przedłużeniu ulicy Kościelnej. Straż Gminna prowadzi czynności wyjaśniające w celu ukarania sprawcy.26 listopada wpłynęło kilka zgłoszeń o kolejnym zaśmiecaniu lasu w rejonie Bezrzecza. Strażnicy gminni znaleźli dużą ilość wyrzuconych śmieci przy drodze leśnej, na przedłużeniu ulicy Kościelnej. Prawdopodobnie zostały podrzucone w weekend. Droga ta jest prawie codziennie patrolowana przez strażników i śmieci nie było w poprzednim tygodniu.

Dokładne oględziny pozwoliły ujawnić dowód wskazujący na prawdopodobnego sprawcę - mieszkańca Szczecina, który mieszka w pobliżu granicy z gminą Dobra. Prowadzone są czynności wyjaśniające w celu ukarania sprawcy zaśmiecenia lub skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

W tym samym dniu strażnicy gminni patrolując teren Mierzyna, zobaczyli przy ulicy Kolorowej wyrzucone odpady. Także wśród nich znaleziono bezsprzeczny dowód wskazujący na miejsce zamieszkania właściciela odpadów. Patrol udał się pod ustalony adres. W trakcie wyjaśnień okazało się, że kilka dni wcześniej jeden z domowników zamierzał wywieźć odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, ale uszkodzeniu uległa przyczepka i śmieci pozostawił przy drodze. Nie wiadomo jednak, dlaczego odpady nie zostały niezwłocznie uprzątnięte. Sprawca został ukarany 2 mandatami karnymi.

Źródło: Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński

Zaśmiecanie lasu w Bezrzeczu:

Odpady przy ul. Kolorowej w Mierzynie:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama