Zaloguj się | Rejestracja

GCKiB zaprasza na „Filmy w drodze”

środa, 14 listopada 2018 r., godz. 11:48  |  Wersja do druku

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej filia w Wołczkowie zaprasza na pokaz filmów o tematyce uchodźczej w ramach projektu "Filmy w drodze". W sobotę, 17 listopada w klubie w Wołczkowie odbędzie się projekcja filmów "Ciężar dowodu" oraz "Czeczenia, wojna bez śladu". Początek spotkania o godzinie 13:00.Pokaz będzie poprowadzony przez aktywistów Refuges Szczecin i Domu Otwartego. Obie organizacje zajmują się działalnością edukacyjną w zakresie uchodźstwa i migracji. Projekt "Filmy w drodze" jest próbą odczarowania kryzysu migracyjnego z magii wielkich liczb, a jednocześnie zaproszeniem do rozmowy o naszych wątpliwościach związanych z przybyszami.

Reklamy Google:


Pokazom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć z Brześcia, gdzie nadal koczują uciekinierzy, którym Polska bardzo utrudnia, o ile nie uniemożliwia złożenie wniosku o status uchodźcy. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Ciężar dowodu, reż. Stefan Kessissoglou (2016, 35 min.)
Film konfrontuje stanowiska dwóch stron kryzysu: dwóch Afrykańczyków ubiegających się o status uchodźcy i urzędnika imigracyjnego, z których każdy głosi swoją prawdę, ale żaden nie potrafi jej udowodnić.

Czeczenia. Wojna bez śladu (War without Trace) (2015, 86 min.), reż. Manon Loizeau
Ze ścian budynków i plakatów spogląda twarz Putina. Człowiek, który złamał waleczny naród, trzyma pod butem cały kraj. Powszechnie wiadomo, że prezydent Ramzan Kadyrow jest na usługach Kremla. Traktuje ojczyznę jak swój prywatny folwark. Stawia siebie ponad konstytucję i prawo. Reżimowe władze nie znają litości. Każde nieposłuszeństwo, cień podejrzenia o działalność wywrotową to wyrok. Ludzie żyją w ciągłym strachu. Wojsko po nocach wkracza do domów, bije, przesłuchuje, uprowadza. Po wielu osobach ślad zaginął. Zrozpaczone rodziny nie mają szans na ich odnalezienie. Zakazane jest mówienie o tych, którzy zniknęli. Czeczenia to państwo policyjne, przypominające najgorsze stalinowskie czasy. Liczy się tylko posłuszeństwo i zadowolenie rosyjskiego patrona.

Źródło: GCKiB w Dobrej


"„Filmy w drodze” - plakat:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama