Zaloguj się | Rejestracja

Uroczystości niepodległościowe w gminie Dobra

czwartek, 08 listopada 2018 r., godz. 09:01  |  Wersja do druku

Nadchodzące dni obfitować będą w imprezy związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. W gminie Dobra nie zabraknie spotkań o charakterze patriotycznym, kulturalnym i sportowym.Świętowanie 100-lecia niepodległości rozpocznie się już w sobotę, 10 listopada, masowym biegiem w miejscowości Stolec. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 na terenie boiska sportowego w Stolcu. Uczestnicy do pokonania będą mieć pięciokilometrową trasę. Organizatorami tej imprezy są Wójt Gminy Dobra oraz Stowarzyszenie „Biegam Bo Lubię Team Police”. Zapisy chętnych odbywają się na stronie internetowej: www.biegambolubiepolice.pl. Tam również znajduje się regulamin biegu.

Bieg Niepodległościowy w Stolcu - plakat:


Także w sobotę, na terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie odbędzie się ostatni trening z okazji kampanii treningów z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski. Ćwiczenia rozpoczną się o godzinie 16:00 i będą darmowe. Podczas wydarzenia odbędzie się piknik rodzinny. Organizatorzy przygotowali darmowe kiełbaski i koszulki w nagrodę dla każdego uczestnika treningu.

Reklamy Google:


W mierzyńskim kościele, w niedzielę 11 listopada odbędą się koncerty patriotyczne. Pieśni zabrzmią po mszach świętych o godz. 9:00; 10:30 i 12:00, 13:30.

Wójt Gminy Dobra oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Dobra do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w dniu 11 listopada o godz. 12:00 przy Urzędzie Gminy w Dobrej ul. Szczecińska 16 a.

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu! – zachęca do udziału w spotkaniu wójt Teresa Dera.

"Zaproszenie na śpiewanie hymnu:


Tego samego dnia, o godzinie 16:00 w kościele w Dobrej odbędzie się uroczysta msza święta, po zakończeniu której zaplanowano koncert muzyki polskiej, patriotycznej i filmowej. Wystąpi żeński kwartet smyczkowy Strings Girls Band z solistką opery Anną Rosą. Imprezę poprowadzi i uświetni swoim wokalem Dariusz Koronczewski.

Koncert pieśni patriotycznych w Dobrej - plakat:


Przypomnijmy również, że w piątek, 9 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie alei drzew nasadzonej przy Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dobrej oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Nasadzenia dokonano w ramach inicjatywy Powiatu Polickiego: "100 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" Początek imprezy o godzinie 14:00.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama