Zaloguj się | Rejestracja

Nowa aleja drzew w gminie Dobra

środa, 07 listopada 2018 r., godz. 12:04  |  Wersja do druku

W ramach akcji "100 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" w czterech gminach powiatu polickiego nasadzono szpalery drzew szlachetnych gatunków. W gminie Dobra nowe nasadzenia pojawiły się w okolicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. Oficjalne otwarcie alei już w piątek, 9 listopada."100 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" to inicjatywa Powiatu Polickiego realizowana na terenie Gmin Dobra, Nowe Warpno, Kołbaskowo i Police. Szlachetne rodzime gatunki drzew tj. graby i buki utworzą aleje upamiętniające ten szczególny dla polskiego narodu jubileusz.

Każda z alejek wyposażona została w tablice informacyjno-edukacyjne o treściach przyrodniczo-historycznych. Oprócz opisu botanicznego oraz symboliki drzewa wprowadzanego gatunku, umieszczone zostało również kalendarium wydarzeń historycznych minionego 100-lecia.

Reklamy Google:


Oficjalne otwarcie alejek i odsłonięcie tablic zaplanowano według poniższego harmonogramu:
Gmina Police - 9 listopada 12:00 - teren Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "Skarb" (zaraz po spotkaniu modlitewnym pod krzyżem brzozowym)
Gmina Dobra - 9 listopada 14:00 - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
Gmina Kołbaskowo - 9 listopada 16:00 - droga w kierunku miejscowości Warnik
Gmina Nowe Warpno - 11 listopada 10:30 przy promenadzie w Nowym Warpnie

Zadanie pod nazwą "100 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" jest finansowane przez Powiat Policki i uzyska dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama