Zaloguj się | Rejestracja

Wszystkich Świętych: ważne informacje

czwartek, 01 listopada 2018 r., godz. 09:19  |  Wersja do druku

W związku z dniem Wszystkich Świętych nie są przewidywane zmiany w organizacji ruchu w rejonie trzech cmentarzy komunalnych położonych w gminie Dobra. Tradycyjnie już jednak, w czasie największego oblężenia okolic cmentarzy, ruchem mogą kierować funkcjonariusze policji i Straży Gminnej w Dobrej. Mundurowi kontrolować również będą rejon cmentarzy.Straż Gminna przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których powinniśmy pamiętać odwiedzając groby bliskich:
• należy nie zabierać ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy;
• pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy trzymać należy w wewnętrznej kieszeni ubrania;
• należy nie spuszczać z oka torebki, płaszcza czy innych wartościowych przedmiotów;
• powinniśmy zwracać uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które wyglądają jakby przebywały tam bez wyraźnego celu (jeśli zauważysz coś dziwnego w ich zachowaniu, poinformuj o tym straż gminną lub Policję);
• należy pilnować dzieci - w okresie jesienno-zimowym szybko zapada zmrok, a chwila nieuwagi wystarczy aby w tłoku, dziecko się zgubiło;
• kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkość do warunków pogodowych i zachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami.

Cmentarze w gminie Dobra otwarte są przez całą dobę, tak więc odwiedzać je możemy bez względu na porę dnia. W przypadku gdybyśmy przez roztargnienie zostawili lub zgubili coś na terenie cmentarzy, warto skontaktować się z opiekunami tych miejsc:
cmentarz w Mierzynie - tel. 507 452 962
cmentarz w Dobrej - tel. 517 450 584
cmentarz w Wołczkowie - Urząd Gminy Dobra, tel. 91 311 22 81.

Odwiedzając groby najbliższych możemy natknąć się na przygotowane przez Urząd Gminy Dobra ogłoszenia dotyczące konieczności przedłużenia opłaty za miejsce na cmentarzu. Zgodnie z uchwałą przyjętą przez Radę Gminy, opłaty za miejsca na cmentarzach komunalnych w Gminie przedstawiają się następująco:
• opłata za grób ziemny pojedynczy na kolejne 20 lat - 200 zł,
• opłata za grób ziemny podwójny na kolejne 20 lat - 300 zł.

Możemy sprawdzić czy grób, którym się opiekujemy, jest opłacony - w Wydziale ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra znajdującym się w Wołczkowie, przy ul. Lipowej 11a. Taką informację uzyskamy również telefonicznie, dzwoniąc pod nr tel. 91 311 22 81 lub 91 311 23 06.

Wielu mieszkańców naszej gminy wybierze się z pewnością na szczeciński Cmentarz Centralny. Pamiętajmy, że jak co roku wyłączona z ruchu zostanie ulica Ku Słońcu, a na innych pobliskich drogach wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zmiany dotyczyć również będą komunikacji miejskiej - więcej na stronie ZDiTM Szczecin.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama